Nawadnianie
GARDENA combisystem – łopatka do kwiatków
Opracowanie: GARDENA
Na podstawie: GARDENA

Kalendarz prac ogrodniczych na cały rok

W ciągu roku czeka nas wiele prac w ogrodzie, kluczem do sukcesu jest odpowiednie planowanie. Znając kolejność wykonywanych zadań, będziemy mieli pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy, a nasz zieleniec pozostanie piękny i okazały. Mając harmonogram, warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, aby praca była bezpieczna i przyjemna. GARDENA pomaga ogrodnikom zaplanować rok w ogrodzie.
Zawór odwadniający
Opracowanie: Gardena
Na podstawie: Gardena

Jak przygotować systemy nawadniania do zimy

Zima zbliża się do naszych ogrodów dużymi krokami – nie dajmy się jej zaskoczyć! Temperatura zmusza nas do noszenia coraz grubszych płaszczy, a ogród stracił już niemal wszystkie liście. Po przeprowadzonych zabiegach pielęgnacyjnych przed nami ostatnia praca w ogrodzie – przygotowanie automatycznego systemu nawadniania do sezonu zimowego.
Licznik wody
Opracowanie: Gardena
Na podstawie: Gardena

Podręczny licznik wody w ogrodzie

Mówi się, że ogrodnicy instynktownie wiedzą kiedy trzeba podlać ogród, odpowiednio zadbać o pielęgnację kwiatów, przesadzić rośliny czy przyciąć trawnik. Co jednak, kiedy nasz instynkt zawodzi? Nigdy tak naprawdę nie wiadomo, ile wody przepływa przez wąż w trakcie podlewania. Dzięki nowemu licznikowi wody gardena na zawsze pozbędziemy się tego problemu.
Zielona oranżeria przez cały rok
Opracowanie: Gardena
Na podstawie: Gardena

Zielona oranżeria przez cały rok

Zimą pogoda nas nie rozpieszcza. Wiatr pokrywa śniegiem trawę i drzewa, a mróz maluje kwiaty na naszych oknach. Jednak w ogrodzie zimowym możemy cieszyć się latem niezależnie od pory roku. Odpowiednio nawodniona, bujna roślinność, tworzy przytulne miejsce o wyjątkowej atmosferze, do którego można uciec przed wiatrem i niepogodą…
Paprotki doniczkowe
Opracowanie: alexfiles
Na podstawie: www.flickr.com

Paprotki doniczkowe

Paprotka jest jedną z najpopularniejszych roślin uprawianych w domu. Znamy około 300 gatunków tej rośliny, jednak w Polsce uprawianych jest zaledwie kilka z nich. W niektórych mieszkaniach rosną bujnie, wzbudzając zachwyt, w innych niestety marnieją i szybko usychają.
Ogrodowy wąż w rolce
Opracowanie: Gardena
Na podstawie: Gardena

Wąż w rolce!

Każdy kto chce uprawiać własny ogródek, a nie tylko hodować kaktusy w domu, musi zadbać o regularne podlewanie roślin. Maraton z konewką bywa jednak męczący. Odpowiednim rozwiązaniem będzie wykorzystanie wózka lub łatwego do przenoszenia nosidła na wąż ogrodowy. Istnieją modele dostosowane do ogrodów i tarasów różnej wielkości…
GARDENA naziemna linia kroplująca
Opracowanie: Gardena
Na podstawie: Gardena

Odpowiednie nawadnianie ogrodu

Temperatura na zewnątrz jest coraz wyższa, a dni stają się coraz dłuższe. Oznacza to, że rozpoczyna się kolejny sezon ogrodniczy. Szczególnie ważną rolę w całym ogrodzie odgrywa jego odpowiednie nawadnianie. Każdy właściciel zielonego zakątka powinien zadbać o optymalne zaopatrzenie roślin w wodę w zależności od miesiąca i ilości opadów deszczu. Idealnym rozwiązaniem jest automatyczny system nawadniania
Przygotowanie systemu nawadniającego do zimy
Opracowanie: ComPress S.A.
Na podstawie: ComPress S.A.

Przygotowujemy systemy nawadniania do zimy…

Wiosną i latem cieszyliśmy się obfitością wody, którą zapewniały naszym roślinom nowoczesne zraszacze oraz automatyczne systemy nawadniania. Już czas na przygotowanie ich do sezonu zimowego, aby w kolejnym roku można było z nich w pełni korzystać.
Ogrodowy zestaw do nawadniania
Opracowanie: ComPress S.A.
Na podstawie: ComPress S.A.

Jesienne nawadnianie ogrodu

Po upalnym lecie czas pomyśleć o usprawnieniu pracy w swoim ogrodzie i uniknięciu sytuacji, gdy rośliny więdły z braku odpowiedniego nawodnienia. Jesień to idealny czas, w którym możemy przejść do działania by uniknąć podobnych sytuacji w przyszłym roku. Aby Państwa ogród zachwycał swoim pięknem, już dzisiaj powinniśmy zacząć przygotowania do instalacji systemu nawadniania. Jesień i zima to najlepszy czas na wszystkie przemyślenia, porównania produktów i cen oraz przygotowanie planu, a może nawet całego projektu systemu nawadniania.
nawadnianie
Opracowanie: GARDENA
Na podstawie: GARDENA

Sterowniki nawadniania

Lekki deszczyk wcześnie rano? Krótki, orzeźwiający prysznic późnym wieczorem? Czy też w pełni automatyczne nawadnianie? Dzięki sterowaniu nawadnianiem w ogrodzie można mieć deszcz na życzenie, kiedy i jak długo się tylko chce.

Tak wygodnie jeszcze nie było. Prosty w obsłudze i programowaniu, raz zainstalowany i zaprogramowany sterownik i nawadnianie mamy „z głowy”.
Sterowniki nawadniania CLASSIC marki GARDENA przejmują od Państwa nawadnianie roślin...
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.