Żarówki
Stołek Eule
Opracowanie: Kare Design
Na podstawie: Kare Design

To jest trendy! To lubimy!

Przedstawiamy serię mebli, lamp i dodatków, które odpowiadają panującym trendom w wyposażeniu wnętrz, a w które pokochały tłumy. Oryginalne i popularne zarazem, wyjątkowe i jednocześnie wszechobecne, czyli z serii: to jest na fali.

Co należy wziąć pod uwagę wybierając oświetlenie do swojego domu?

Nie wszyscy ludzie zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo istotną rolę ma oświetlenie. Jego typ powinien zostać dopasowany do typu wnętrza oraz do wykorzystania. Inaczej oświetlona jest klasa szkolna, a w inny sposób pomieszczenie filharmonii. Wnętrze może być oświetlone ogólnie lub miejscowo. Pierwszy sposób odznacza się tym, że użyte jest jedno urządzenie, służące do oświetlenia całego pomieszczenia. Drugi natomiast wykorzystywany bywa dla oświetlenia jednego konkretnego punktu. Wymienione dwie metody można również ze sobą łączyć. Odpowiedni rodzaj i moc światła to sprawy, mające bardzo duże znaczenie dla ludzkiego zdrowia. Chodzi w największym stopniu o wzrok. Urządzenia świetlne mogą także posiadać funkcję tylko ozdobną. Przykładem są lampy lawowe, które ostatnio ponownie wracają do mody. Stosowana w nich kolorowa parafina tworzy ciekawe wzory pod wpływem zapalonej żarówki.
Światła LED
Opracowanie: Yasna Communications
Na podstawie: Yasna Communications

Światła led - oryginalna technologia

Światło i źródło światła led nazywa się zjawiskiem elektroluminescencji, czyli zdolności wydzielania efektów świetlnych w momencie gdy płynie przez nie prąd. Jego powstanie zawdzięcza się przyłożeniu specjalnej diody oraz napięcia i w połączeniu z prądem elektrycznym.Ta nowoczesna technologia nie będzie się bez użycia nowoczesnej elektroniki.
Opracowanie: Nancy Hugo,CKD

Jak oświetlić pokój dzienny

Rozmieszczenie światła systematyzuje kompozycję pomieszczenia i ostatecznie decyduje o jego stylizacji. Dobrze rozlokowane lampy sprawią, że będziemy mogli poczuć się dobrze w swoim lokum. Nie mogą przytłoczyć wnętrza, ale je podkreślić. Na jakiej zasadzie dopasować oświetlenie?
Opracowanie: metoc

Oświetlenie pokoju - jak urządzić

Bardzo ważne w aranżacji pomieszczeń każdego domu powinno być odpowiednie światło. Możemy przy jego pomocy eksponować efektowne elementy pomieszczenia, możemy też w cieniu schować niewielkie skazy. Oświetlenie salonu powinno być odpowiednio zaplanowane, by było efektowne i samodzielnie było ozdobą pokoju. Na początku pomyślmy czy odpowiednie dla nas są tradycyjne żyrandole czy może preferujemy innego typu światła. W dzisiejszych czasach zdecydowanie jest w czym wybierać. Można założyć halogenowe światła, LEDowe oświetlenie punktowe lub zdecydować się na odmienne rozwiązania.
lampy
Opracowanie: TECHNOLUX
Na podstawie: TECHNOLUX

Nowoczesne oświetlenie domu

Nieustannie zmieniają się trendy w branży oświetleniowej. Najpierw modne były wielkie wiszące lampy sufitowe, najlepiej jak najbardziej ozdobne, z wieloma kloszami, złoceniami i z podobnymi elementami. W każdym domu musiał być wspaniały żyrandol.

Oświetlenie diodowe w pracy

Projektując miejsca pracy, trzeba brać pod uwagę mnóstwo znaczących elementów. Satysfakcja twoja lub pracownika zależy od modelu siedziska i oparcia, przestrzeni w otoczeniu, temperatury w pomieszczeniu i od oświetlenia. W tym tekście omówię porządnie ten ostatni parametr, nierzadko pomijany przez pracodawców i architektów. Ten lapidarny wpis spłodziłem po to, by pokazać ci atuty paneli led dla przyjemności i efektywności pracownika.
Opracowanie: OSRAM

Oświetlenie LED w ogrodzie

Najlepsza pora na grillowanie. Dobrze spędzony czas z przyjaciółmi albo rodziną poprzedza dużo przygotowań. Konieczny jest węgiel, dobry grill , zamarynowane pyszne mięso. Aby godnie przyjąć ludzi, należy również pomyśleć o komfortowych stołach i krzesłach ogrodowych. Na uprzykrzające życie owady niezbędny będzie odpowiedni środek anty-komarowy. Na koniec pozostał jeden zakup, najbardziej zauważalny. Światło. Natychmiast podkreślam, że przepatrując półki w sklepach, nie waż się myśleć o staroświeckich żarówkach. Niech cię zainteresują firmy takie jak Schreder albo Ruud Lightning. fabrykanci ci tworzą oświetlenie postępu, czyli panele led.
Lampa
Opracowanie: Swadilfari
Na podstawie: http://www.flickr.com

Lampy do pomieszczeń – może w technologii LED?

Kupując kluczowy element w mieszkaniu i ogródku, jakim jest oświetlenie, warto zastanowić się nad wyborem lamp opartych na diodach led. To technologia z lat sześćdziesiątych, ale do masowego użytku weszła pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W tym niedługim tekście uświadomię wam, iż ta niewiarygodnie praktyczna technologia powinna na stałe zagościć w waszym gospodarstwie domowym.
lampa wisząca
Opracowanie: Jazminator
Na podstawie: http://www.flickr.com

Oryginalne oświetlenie do domu

Producenci wielu towarów wykształcili w nas poczucie tego, że trendy ulegają zmianie i od czasu do czasu wypada wymienić naszą odzież, buty czy okulary. Poza tym postęp w rozwoju techniki powoduje, że jesteśmy zmuszeni do wymiany większości naszego sprzętu elektronicznego coraz częściej. Na podobnej zasadzie pojawiają się i znikają różne trendy w urządzaniu wnętrz, choć częstość tych zmian nie jest może aż tak duża, jak w przypadku ubrań czy butów. A co w takim wypadku z postępem technicznym? Czy to oznacza, że znajdujące się u nas żyrandole lub lampy ogrodowe powinniśmy wymieniać tak samo często jak radio? Jak odpowiednio dobrać lampy do mieszkania?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.