Chryzantema
Kwiaciarnia
Opracowanie: anne arnould
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie specjalne właściwości mają chryzantemy wielokwiatowe – wsparcie profesjonalistów

Roślina taka jak chryzantema wielkokwiatowa to typ szczególnie popularnego w krajach azjatyckich kwiatu. Występuje naturalnie, czyli w stanie dzikim, w Japonii, Chinach czy Korei. Termin kwitnięcia chryzantemy przypada na późną jesień. Przyznać powinno się także bardzo wysoką estetykę tego kwiatu. Ze spraw interesujących warto wspomnieć o tym, że chryzantema o złotym kolorze stanowi herb cesarzy japońskich, jednak musi mieć szesnaście płatków. Kwiat ten jest ściśle związany z kulturą Japonii od dawien dawna.
Chryzantemy
Opracowanie: Forest and Kim Starr
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak uprawiać chryzantemy gałązkowe

Współcześnie duże ilości trudności z kwestiami związanymi z niezadbanymi ogrodami może pomóc rozwiązać właściwe dobranie roślin. Wybranie odpowiednich gatunków nie jest jednak zwyczajowo kwestią łatwą. Aby dobrze wybrać, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem uprawy roślin ozdobnych. Z powodu coraz chłodniejszych temperatur i zbliżającego się listopada doskonałym pomysłem jest zastanowienie się nad hodowlą tak przepięknych roślin, jak chryzantema gałązkowa.
Chryzantema wielkokwiatowa
Opracowanie: Dorcia

Kupujemy chryzantemy

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.