Deski
Nowe kompaktowe narzędzia firmy Bosch.
Opracowanie: Bosch
Na podstawie: Bosch

Jakie narzędzia kupić

Coraz bliżej chłodne miesiące, jesień i zima. Ciężej będzie uprawiać sporty na powietrzu, pewnie również będziemy mieć mniejszą ochotę do wychodzenia z mieszkania. Można jednak w tym okresie oddać się innemu hobby. Na przykład stolarce. Zależnie od tego jak dużo możemy na to przeznaczyć miejsca, musimy odpowiednio zaplanować własny warsztat.
Lakier do podłóg TWARDY JAK DIAMENT
Opracowanie: Altax
Na podstawie: Altax

Łatwy i przyjemny remont w 1 dzień

Firma Altax wprowadza na polski rynek dwa środki do ochrony i dekoracji drewna, sprzedawane wraz ze specjalistycznymi aplikatorami, które ułatwiają malowanie. Łatwa i wygodna aplikacja oraz bardzo szybkie schnięcie pozwalają skrócić czas pracy do minimum a niedrażniący zapach sprawia, że staje się ona dużo przyjemniejsza.
Kosmetyka drewna w ogrodzie
Opracowanie: Altax
Na podstawie: Altax

Ekspresowa kosmetyka drewna w ogrodzie

Jeśli po zimie drewniane elementy w ogrodzie zszarzały i popękały, jest to efekt długotrwałego oddziaływania na nie deszczu, śniegu oraz słońca. Drewnu takiemu można jednak przywrócić dawny blask już w jeden dzień. Specjalista firmy Altax podpowiada, jak przygotować się do renowacji drewna w ogrodzie i podaje wskazówki, jak odświeżyć je niskim nakładem czasu, pracy i pieniędzy.
5 zasad  prawidłowego zabezpieczania drewna
Opracowanie: Altax
Na podstawie: Altax

5 zasad prawidłowego zabezpieczania drewna

Wiosna już niedługo zacznie mobilizować nas do porządków w ogrodach. Jednym z elementów tych prac będzie odświeżanie bądź budowa drewnianych altan, płotów, tarasów czy mebli ogrodowych. Pamiętajmy, żeby prawidłowo zaimpregnować drewno – w przeciwnym wypadku bardzo szybko ulegnie zniszczeniu i malowanie będziemy musieli powtarzać każdego roku.
Drzwi sosnowe wewnętrzne Baltica
Opracowanie: Remix
Na podstawie: Remix

Wykończ mieszkanie drewnem

W większości mieszkań z pewnością znajdziemy choć jeden drewniany akcent wystroju. Coraz częściej jednak ten naturalny materiał stanowi motyw przewodni w aranżacji wszystkich pomieszczeń. Co decyduje o ponadczasowości drewna?
Deska barlinecka na ogrzewaniu podłogowym
Opracowanie: Barlinek S.A.
Na podstawie: Barlinek S.A.

Deska barlinecka na ogrzewaniu podłogowym

Systemy ogrzewania podłogowego są coraz częściej stosowane jako główne lub pomocnicze w przypadku ogrzewania pomieszczeń. Do powszechnie stosowanych należy ogrzewanie wodne oraz elektryczne w postaci mat grzewczych. Poniżej kilka faktów, które warto znać, gdy planujemy położenie podłogi drewnianej na jednym z wymienionych systemów.
łazienka
Opracowanie: DLH Poland
Na podstawie: DLH Poland

Podłoga z drewna teakowego do kuchni i łazienki

Oryginalne projekty okazałych salonów kąpielowych lub otwartych na salon kuchni wymagają często zastosowania odważnych rozwiązań. Jednym z nich jest montaż w takich miejscach drewnianych podłóg. Niezwykły efekt wizualny osiągniemy, łącząc ten naturalny surowiec z podobnymi kolorystycznie meblami, ceramiką, szkłem lub chromem. Należy jednak zwrócić uwagę na rodzaj drewna. Wybór desek
podłoga drewniana
Opracowanie: Serendigity
Na podstawie: www.flickr.com

Cyklinowanie i polerowanie podłóg drewnianych

Liczba cyklinowań zależy od rodzaju drewnianej posadzki. Podczas cyklinowania ściera się nawet kilka milimetrów powierzchni drewna. Świeżo ułożony parkiet przemysłowy należy szlifować co najmniej 4 -5 razy. Pierwsze szlifowanie wykonuje się papierem gruboziarnistym. Pozostałe cyklinowania, papierem o coraz drobniejszej ziarnistości, polegają przede wszystkim na wyrównaniu rys.
taras
Opracowanie: DLH Poland
Na podstawie: DLH Poland

Deski kompozytowe na taras

Przestronne tarasy stają się podstawowym elementem architektury ogrodowej. O doborze jego pokrycia decyduje przede wszystkim praktyczność i trwałość rozwiązań. Dotychczas tradycyjnie prym wiodły płytki terakotowe. Obecnie coraz częściej są wypierane przez inne, ekologiczne surowce. Jako wykończenie tarasu doskonale sprawdza się deska kompozytowa łącząca naturalne zalety drewna i praktyczność płytek ceramicznych.
taras drewniany
Opracowanie: EccoWood™

Taras trwały i ekologiczny

Taras to miejsce, które odgrywa coraz większą rolę w życiu rodzinnym i staje się nieodzownym elementem przy projektowaniu każdego domu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.