Prace w ogródku – na co pomagają?

Kawałek ziemi blisko domu, w którym można hodować różne rośliny, to wspaniała sprawa. Sporo osób nie zauważa, jak dużo radości może dać pielęgnacja różnorakich roślin i podziwianie, jak cudownie rosną.

Można bez kłopotu namierzyć kogoś, dla kogo główną pozycją na liście sprawunków jest nawóz do storczyków (po więcej przejdź na e-hortico.pl). Pielęgnacja działki to bardzo atrakcyjne hobby, ułatwiające relaks po stresujących chwilach.

Storczyki
Opracowanie: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Osoby, które przechodzą na emeryturę po długiej pracy w fachu, nierzadko chorują na tzw. depresję starości. Opiera się to na tym, że emeryt z dnia na dzień czuje się bezużyteczny. Nic dziwnego – dla wielu ludzi praca stanowi sens żywota. Fachowcy zalecają, by emeryci prędko znaleźli sobie fajne hobby, najlepiej wymagające wysiłku. Świetnym zajęciem na emeryturę może okazać pielęgnacja ogródka. Tak emeryt może dostać mocny sens w życiu – celem staje się hodowla roślin oraz obserwowanie rezultatów swoich prac. Oprócz tego wszelkie roboty w ogródku wymagają nieco aktywności ruchowej, co jest zbawienne dla emerytów. Pewna doza często wysiłku może korzystnie wpływać na kondycję człowieka.

O ile pragniesz, aby kochana przez ciebie osoba czuła się doskonale przez długi czas, pomyśl o kupnie kawałka ziemi, na którym da się sadzić rośliny. Polska jest krajem, gdzie prosto znaleźć spore powierzchnie ogródków działkowych, gdzie każdy może nabyć kawałek ziemi dla siebie. Pamiętaj, że powinno się też zakupić odpowiednie narzędzia.

Na koniec wpisu zostaje fajna ciekawostka, dotycząca storczyków. Bez wątpienia wielu z was grzyby kojarzą się z czymś, co jest szkodliwe dla flory. W sytuacji tych kwiatów jest inaczej – powstaje tzw. mikoryza, czyli dobra współpraca grzybni z kwiatem. W wielu portalach z akcesoriami do ogródka można znaleźć takie towary, jak ziemia do storczyków (www.e-hortico.pl/pl/p/Ziemia-do-Storczykow-5l/2853), która ma w składzie dobroczynne grzyby.
Opracowanie: S.D.
13-05-02 12:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.