Cynkowanie ogniowe sposobem na trwałość ogrodzenia

ogrodzenia
Opracowanie: LEGI Polska
Na podstawie: LEGI Polska
Konserwacja stalowego ogrodzenia wokół posesji to uciążliwy obowiązek. Pęknięcia i rysy to pierwsze symptomy korozji, która może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Paradoksalnie, najlepszym i najtańszym sposobem na trwałe ogrodzenie jest.... brak konserwacji i inwestycja w system ocynkowany ogniowo.

Odpowiednia metoda cynkowania, zastosowana przy produkcji sprawia, że ogrodzenie staje się odporne na warunki atmosferyczne. A te w Polsce nie rozpieszczają. Często po intensywnej zimie albo już w trakcie deszczowej wiosny pojawia się rdza i wtedy problemy przychodzą lawinowo. Czy nakładać nową farbę na czysty metal czy na poprzednią warstwę? Jak skutecznie usunąć wadliwą powłokę antykorozyjną? Który lakier będzie najtrwalszy?

W przypadku cynkowania ogniowego, stosowanego w ogrodzeniach LEGI, te problemy nie występują. Jak to działa? Ogrodzenia zanurzane są w cynku w bardzo wysokiej temperaturze, wskutek czego końcowy produkt jest trwalszy a powłoka antykorozyjna dużo dokładniej rozprowadzona. Cynk przenika do struktury materiału, zwiększając jego odporność na warunki atmosferyczne.

Inną technologią, stosowaną przy produkcji ogrodzeń LEGI jest malowanie proszkowe. Na czym polega? W malowaniu proszkowym korzysta się z elektrostatyki. Najpierw nakłada się kolorowy proszek, a następnie rozgrzewa elementy do wysokiej temperatury. Proszek, który nie osiadł na materiale można zebrać i wykorzystać w kolejnych partiach. Ekologiczność tego rozwiązania polega na nieemitowaniu szkodliwych rozpuszczalników do atmosfery oraz oszczędności materiału.

Wybór ogrodzenia lepszej jakości tylko pozornie łączy się z większym wydatkiem. Co prawda faktycznie na początku musimy zapłacić trochę więcej, niż za siatkę bez odpowiedniego ocynku, ale w ciągu kolejnych dziesięciu lat oszczędzamy na konserwacji. Dlatego w ostatecznym rozrachunku to rozwiązanie opłaca się bardziej.
Na podstawie: Juicy Marketing Sp.J.
Opracowanie: Michał Wilgocki
11-05-23 14:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.