O czym powinniśmy pamiętać?

Poruszamy się w świecie, który niby znamy, wiemy czego możemy oczekiwać, przynajmniej w miejscu, które dobrze znamy. Znamy to co poznaliśmy, jesteśmy ogarnięci w podstawowych pojęciach odnoszących się do naszego życia. Przychodzą jednakże takie chwile, że należy zacząć od nowa, czy to w tym samym miejscu, czy może w innym – gdzieś poza granicami naszego kraju gdzie wszystko jest po prostu inne. Co wtedy robić, jak przygotować się do nowego startu?


przekaźniki termiczne
Opracowanie: Dr. Martin Von Nostrand
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przyrównać to możemy do tego, iż jeśli znałeś pojęcie „prąd” i doskonale zdajesz sobie sprawę, co to znaczy, to nagle musisz się bardziej zagłębić w to pojęcie i poznać pozostałe definicje, na przykład czym są przekaźniki termiczne czy odbieraki prądu (pokazane na http://www.elektro-pol.com.pl/asortyment/odbieraki-pradu/). Identycznie właśnie możemy to porównać do odmiany w życiu. Jeśli słyszałeś o jakimś państwie po prostu ogólnie, to nagle powinieneś się przygotować na więcej, nagle musisz wciągnąć się w tą nową wiedzę, zrozumieć to, co na pierwszy rzut oka wydaje się niejasne.

Wiadomo, początki zawsze są ciężkie, a skoro rozpoczynasz wszystko od początku zapewne przeżyjesz szok – jeśli przebywasz w innym państwie, przykładowo w jakimś egzotycznym kraju – będzie to szok kulturowy. Ale spokojnie, to zupełnie zwyczajne, byłoby dość dziwaczne, żebyś umiał reagować na każde nowe wydarzenie na zupełnym relaksie i bez żadnego zdziwienia, taka reakcja nie byłaby na pewno prawdziwa, co więcej, zablokowałbyś się psychicznie tym podejściem, bo zamiast chłonąć każdą nową rzecz intensywnie, Ty zamknąłbyś się w sobie, zamkną drzwi i nie pozwalał nikomu wejść. To złe podejście, chociaż wielu ludzi istotnie tak na początku reaguje. Jednakowoż najważniejsze to zaakceptować wszystko takie, jakie jest. To Ty przyjechałeś w nowe miejsce, nie odwrotnie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.