Bardzo ważna decyzja - w końcu mieszkanie kupujemy na lata

Mimo że ceny nowych mieszkań do niskich nie należą, a uzyskanie zdolności kredytowej od dawna jest kłopotliwe, to cały czas są zainteresowani zakupem mieszkania. Mogą oni wybierać pośród mieszkań nowych, oferowanych przez firmy deweloperskie, i mieszkań na rynku wtórnym, oferowanych przez indywidualnych klientów. Każdy rodzaj mieszkania posiada jakieś wady i zalety.

Dom czy mieszkanie za milion
Opracowanie: Prestige PR
Na podstawie: Prestige PR
Mieszkania, które sprzedaje wrocławski deweloper są całkiem nowe, do całkowitego wyposażenia. Jeżeli się ma odpowiednie środki, to będzie to idealna sprawa, bo mieszkanie takie można umeblować i wykończyć w taki sposób jak będzie się podobać. Oprócz tego mieszkanie jest całkiem nowe, więc powinno posłużyć przez następne kilkadziesiąt lat. Jeśli ktoś zamierzałby zacząć mieszkać od razu po kupnie, bez wykonywania większych prac remontowych, to zdecydowanie lepiej będzie mu kupić mieszkanie od prywatnej osoby. Oczywiście wśród nich trafiają się również takie, w których należy zrobić wszystko, lecz sporo też jest propozycji, gdzie co najwyżej będą do lekkiego odświeżenia i przemalowania ścian w pomieszczeniach.

Niezwykle istotną decyzją, którą należy podjąć wybierając mieszkanie, jest osiedle, na którym lokal się znajduje. Życie w najlepiej nawet urządzonym mieszkaniu może być kłopotliwe, jeśli będzie trudny dojazd i zabraknie elementarnych rzeczy, takich jak przedszkola, żłobki, szkoły albo ośrodki zdrowia. Przykładowo we Wrocławiu sporo ludzi wybiera leżącą na południu dzielnicę Krzyki. W ofertach sprzedaży bez przerwy pojawiają się nowe mieszkania Wrocław krzyki, i cieszą się one dużą popularnością. Dzielnica ta posiada doskonałe połączenie komunikacyjne z centralnym Wrocławiem, ponieważ jeździ tam kilkanaście linii tramwajowych i autobusowych.

Oprócz tego zlokalizowane jest na terenie tej dzielnicy wszystko to, co potrzebne jest młodym rodzicom, to znaczy szkoły, żłobki i ośrodki zdrowia. Również deweloperzy odkryli jakiś czas temu potencjał tej dzielnicy, i dzisiaj zaczęło tam powstawać dużo nowych budów, które w niedalekiej przyszłości dadzą nowe nieruchomości mieszkalne dla wszystkich chętnych.


Sprawdź też

O wspólnotach mieszkaniowych w Łodzi

Duży dom
Opracowanie: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Łódź, miasto Tuwima i Sapkowskiego to kapitalne miejsce na kupienie, lub wynajmowanie apartamentu. Zachwycająca architektura, rozliczne miejsca pracy, pulsujące tchnienie kultury, to wszystko sprawia, że każdy czuje się dobrze w tym wiekowym miejscu. Jego koleje wszakże sięgają do czternastego stulecia.
14-10-23 10:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.