Jeżeli chcesz przeżyć szalone i niezwykłe wczasy to już w tej chwili zacznij szukać noclegów w Swonychgaciach!

Kaszuby - krajobraz
Opracowanie: jose maria vazquez
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kaszubskie morze jest także obligatoryjnym miejscem dla wodniaków przepływających powszechnie uczęszczanym korytarzem rzeki Wdy. Nad Wielką Wodą zakwaterowanie odszukamy bez trudu - baza ich jest fantastycznie rozwinięta. W ofercie dla wycieczkowiczów są pokoje luksusowe, domki oraz pola namiotowe. Wieczorem można przyjemnie spędzić czas przysłuchując się piosenkom żeglarskim. Stąd niedaleko usytuowana jest wieża widokowa, z której można zachwycać się pełen uroku widok na kaszubskie morze. Tutaj interesujące oferty: www.ruszajwpolske.pl/miasta/koscierzyna/noclegi/24,index.html.

tanie pokoje gościnne - Kudowa Zdrój
Opracowanie: David Short
Na podstawie: http://www.flickr.com
Może nie każdy jest tego świadomy, ale to właśnie ten Kotliny Kłodzkiej określa się mianem najcieplejszego. Taka już powinność, że lokalne okolice są zupełnym przeciwieństwem suwałkowego bieguna zimna. Wyższe nawet o parę stopni średnie wskazania temperatury mają wielkie znaczenie przy wyborze miejsc na wczasy. Biorąc pod uwagę że możemy wybrać spośród wielu kurortów i sanatoriów, nie powinno specjalnie dziwić iż noclegi Lądek Zdrój są często preferowane przez Polaków, chcących złapać trochę świeżego powietrza. Szeroki wybór miejsc noclegowych w różnych kurortach turystycznych zachęca wręcz do tego, aby okres urlopowy wykorzystać w jednym z wielu ciekawych i interesujących miejsc. Lecz planując taki wypoczynek należy sobie z jednej sprawy zdawać sprawę.

W większości miejsc najlepsze miejsca noclegowe zarezerwowane są dość wcześnie, pół roku przed zaczęciem sezonu urlopowego. Jeśli ktoś trochę zaśpi i zacznie szukać kwatery przed samym urlopem, to może mieć z tym trochę problemów. Oczywiście można podać w wyszukiwarce internetowej hasło wakacje w Polsce noclegi i mieć nadzieję na to, że uda się coś znaleźć, ale jest to obarczone ryzykiem. Okazać się bowiem może, że wszystkie noclegi w miejscowości, do której planowaliśmy się wybrać będą już pozajmowane, i zostanie szukanie w innych miastach lub całkowita rezygnacja z wyjazdu. Miejscowość wypoczynkowa Wdzydze zawdzięcza renomę pierwszemu w Polsce muzeum na wolnym powietrzu - Kaszubskiemu Parkowi Etnograficznemu, które nazwano skansenem. Dla miłośników przeszłości nie lada gratką będzie przejażdżka do kościerzyńskiego rynku.

Rynek kościerski jest pięknym zabytkiem, którego układ urbanistyczny pochodzący z końca XIV wieku, dotrwał wraz z kościerskim deptakiem do dziś. Plac z ratuszem i jego otoczenie sprawiają, że miasto ma własny niecodzienny, historyczny klimat. Okolica przyciąga jak magnes również dlatego że z wczasowych ofert i walorów tutejszych miejscowości skorzystają turyści o innych celach wycieczkowych. Bardziej ruchliwi, rządni terenowego survivalu rozglądną się za trasami na crossy rowerowe, a mniej ekstremalni skłonni będą do wieczornych spacerów, z nastawieniem na głębsze poznanie historii lokalnych miasteczek - polecana strona. Nudne i przewidywalne wykłady nie będą mieć miejsca - Kudowa Zdrój pokoje gościnne i okoliczne regiony leżą w granicach państwa przez zaledwie kilkadziesiąt lat. Dziś możemy oglądać pozostałości z dawnych baszt i zamków oraz kościoły różnych wyznań - tam dowiemy się najwięcej o historii regionu.

Kolejnym z atrybutów regionu jest bliskość do sąsiednich Czech. Niegdyś koniecznością byłyby paszporty, dzisiaj możemy cieszyć się granicami bez barier. Przejścia z Polski do Czech i na odwrót można wykonać będąc na dłuższym spacerze, na przykład z Kudowie Zdroju. Dla zwolenników zapuszczania się w głębsze regiony „sąsiada” z pomocą przychodzi oferta przewoźników. Na naszą prośbę zawiozą wycieczki do każdego miasteczka po drugiej stronie granicy. Wymiana poglądów i przyzwyczajeń przez turystów z obu państw to często spotykany widok. Najważniejsze w tym wszystkim jest zachowanie właściwej kultury, czyli ciszy i uprzejmości takiej jak na górskich szlakach. Taką otoczką region buduje sobie reputację.
15-08-24 08:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.