Razem z rozpoczęciem roku szkolnego wielu rodziców szuka dla swych dzieci ciekawych zajęć dodatkowych

zawodnicy karate
Opracowanie: Chris vT
Na podstawie: http://www.flickr.com
Karate to sztuka walki, pochodzący z Japonii, wymyślone na Okinawie. Dzisiaj karate obejmuje swoim zasięgiem większość świata, zostało wynalezionych jednocześnie bardzo wiele stylów karate. Choć w Japonii to tradycyjna sztuka walki, w innych krajach rozprzestrzeniła się później. Pod koniec lat pięćdziesiątych wzrosło ogólnoświatowe zainteresowanie tą sztuką walki, więc wiele państw starało się sprowadzać instruktorów z Japonii.

W związku z tym, że ich ilość była ograniczona, w wielu rejonach świata propagowano swoje formy tego sportu. Możliwości jest co niemiara. Jedni wybierają sport, inni kursy języka czy też twórcze zajęcia plastyczne. Bez względu na wybór dziedziny należy pamiętać o rozmowie z dzieckiem, bowiem czasami dopiero po pewnym okresie okazuje się, że nie jest ono zadowolone, albo w krótkim czasie się nudzi.

Nie ma w tym nic złego. Każdej osobie odszukanie dyscypliny, w której się dobrze czuje, zajmuje sporo czasu.
sztuki walki
Opracowanie: Chris vT
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taka sytuacja jest dla nas w każdym calu nie do zaakceptowania, dlatego permanentnie poszukujemy wypróbowanych sposobów, dzięki którym będziemy mogli obronić się przed przypuszczalnym napastnikiem. Sposobności naszego szkolenia w tym przedmiocie są ogromne, w następstwie tego też warto je wszelkie skrupulatnie rozważyć.

Nie da się jednak zataić faktu, że kolosalne znaczenie w tym temacie ma nasza sprawność fizyczna, dlatego powinniśmy się postarać by stała ona przez cały czas na najwyższym dopuszczalnym poziomie. Rzecz jasna potrzeba dodatkowo naszej cierpliwości oraz konsekwencji w systematycznych treningach. Jakie możliwości nauki powinniśmy zatem wziąć pod uwagę, jeśli zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa? Filozoficzną podwaliną tradycyjnego karate jest wywodzące się z Japonii budo - jest ono wspólne dla wielu japońskich metod walki. Karate tradycyjne powstało poprzez zmieszanie okinawskich stylów walki i japońskiej sztuki budo.

Najbardziej istotnym pojęciem w strukturze technicznej karate standardowego jest todome waza, jest to uderzenie kończące, przez to każda pojedyncza technika jest w stanie całkowicie unieruchomić przeciwnika. Taka zaawansowana sprawność techniczna zrobiła z karate tradycyjnego wielką sztukę - KungFu Warszawa.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.