Mazury i spływy kajakowe

spływy kajakowe
Opracowanie: NOAA's National Ocean Service
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kaylon organizuje spływy kajakowe Wszędzie można popływać kajakiem Wybierajac się z ekipą przyjaciół na kajaki, warto zatroszczyć się o dobry strój. Nie jedynie strój musi być właściwy, jednak także wskazane jest wziąć ze sobą dobry humor. Decydując się na rozrywkę na poziomie, jakiej dostarczyć mogą nam kajakowe podboje, wybieramy najlepsze oferty spędzania wolnego czasu w gronie bliskich nam osób. Rozbudowana oferta (tu: http://www.kaylon.pl/narwianski-park-narodowy) przeznaczona dla rozmaitych grup pod względem wieku może zapewnić całkowite zadowolenie wszystkich uczestników z otrzymywanych możliwości. Ale są to osoby, które organizują spływy kajakowe albo po prostu uwielbiają pływanie na kajakach i często sami wybierają się nad rzekę z kajakiem. Dla osób, które nie mają kajaka a chciałyby popływać mogą wypożyczyć kajaki. Każda wypożyczalnia kajaków poza samym kajakiem ma również kamizelki ratunkowe.

Wiadomo, że za wypożyczenie kajaku należy się opłata. W niektórych wypożyczalniach kamizelkę otrzymuje się w komplecie z kajakiem w innych za kapok należy się dopłata. Jednak prawda jest taka, że bez kapoka nie powinniśmy wsiadać do kajaku. I nie ma najmniejszego znaczenia, czy umie się pływać, czy nie. Najistotniejsze jest bezpieczeństwo. A gdy my sami wsiadając do kajaku o nie, nie zadbamy to nikt za nas tego nie zrobi. To jednak nie jedyna możliwość.

Nawet we Wrocławiu czy Warszawie da się urządzić sobie jednodniowy spływ kajakowy. W zasadzie w każdej przystani jest wypożyczalnia kajaków (więcej na stronie: http://kaylon.pl/). Kiedy nie jesteśmy pewni jaką trasę wybrać, nie znamy rzeki, można także zorganizować spływ z przewodnikiem. Pływanie na kajaku jest dość łatwe. Naturalnie, musimy uważać na dryfujące w rzece gałęzie czy wystające głazy albo mielizny, lecz wystarczy kilka rad przewodnika, żebyśmy doskonale sobie dali radę. Oczywiście zawsze trzeba zachować zasady bezpieczeństwa, pływać w kamizelkach i słuchać uważnie wszelkich poleceń. Kajaki to wspaniały sposób na relaks.

Pływanie kajakiem nie wymaga nawet dużego wysiłku. Naturalnie musimy się namachać wiosłem, ale zwykle okolica jest tak urokliwa, wiosłowaniu towarzyszy tyle pięknych widoków, że nawet nie poczujemy zmęczenia. Czasem mamy okazje zobaczyć w telewizji ludzi, którzy zajmują się pływaniem wyczynowym, dajmy na to takie kajakarstwo górskie, to niesamowita przeprawa przez naturę. Jednak, jeżeli chodzi o kajaki to wcale nie musi być aż tak ekstremalnie, może być też o wiele spokojniej. Jeżeli wybierzemy się na spływ kajakowy rzeką, której nurt nie jest rwący, to na pewno uda nam się popatrzeć na niesamowite widoki. Na sto procent trochę się zmęczymy, wiadomo trzeba popracować rękami, ale naprawdę warto. Jeśli jeszcze nigdy nie byliśmy w kajaku.

To czas w końcu to zmienić.
rzeka
Opracowanie: Szymon Nitka
Na podstawie: www.flickr.com
Dobrze zwołać kilku przyjaciół i pomknąć na jakiś niezapomniany spływ kajakowy. A jeśli akurat żaden nie jest organizowany w pobliżu to samemu warto wybrać się do wypożyczalni i w kilka osób po prostu popłynąć gdzieś na kajakach. Jest sporo tras na prawie wszystkich polskich rzekach, które nadają się do pływania kajakiem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.