Pozytywy wyboru ogrzewania kominkiem w domu



Ale jeśli fundusze nam to pozwalają, proponujemy obudowę z kamienia naturalnego. Ten wytrzymały, niepalny i odporny na gorąco i uderzenia materiał szybciej nam się opatrzy, niż zniszczy. Pamiętajmy tylko aby obudowy kominkowe tworzyły spójną całość z wnętrzem a przy tym nie były w ciemnych kolorach, ponieważ niestety jest szansa, że całkowicie zdominują pomieszczenie.


kominek
Opracowanie: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Na podstawie: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Ale kominek to nie tylko i wyłącznie interesująca bryła, ale przede wszystkim praktyczność i wygoda. Po długich naradach inwestorzy postanawiają, aby kominek był jedynym źródłem ciepła w domu. W takich modelach wkłady kominkowe wyposaża się w tzw. płaszcz wodny. Jego działanie polega na tym, iż między dwiema warstwami metalu krąży woda, która pobiera temperaturę od płomieni oraz ciepła z kominka (więcej o tym).


Dodatkowym plusem z posiadania kominka jest łatwość dostępu do paliwa – drewno jest stosunkowo tanim i ogólnie źródłem ciepła, jest także całkowicie ekologiczne. Kominek zapewnia także całkiem dokładne regulowanie temperatury w pomieszczeniach – można to robić przez właściwe dawkowanie ilości drewna lub automatycznie – dzięki zamontowanym termostatom.
Ogrzewanie kominkowe to udane połączenie funkcjonalności z domową atmosferą, której nie zapewnią nam żadne inne źródła ciepła.
14-04-25 11:32
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.