Jak znaleźć odpowiednie miejsce na fototapetę?

Fototapety odznaczają się dziś dość sporą popularnością, jako że gwarantują bogactwo różnorodnych wzorów. Można zdecydować się na tapetę z elementami architektonicznymi lub przedstawiającą środowisko naturalne, chociażby lasy. Jednak, planując zawieszenie tego rodzaju tapety, należy dobrze się zastanowić, jaka ściana w tym celu będzie najlepsza.


Opracowanie: KLOSE
Przede wszystkim, warto wykonać plan rozmieszczenia mebli. Niekiedy bowiem okazuje się, że by foto tapety do przyklejenia na ściany ukazały własne piękno, ściany muszą pozostać niezagospodarowane. Na bazie tego planu na pewno łatwiej będzie zdecydować, jaka ściana będzie świetnym wyborem.

Naturalnie, zamysł można później zmieniać kilkakrotnie, dlatego z położeniem tapety można się wstrzymać na jakiś czas, aby upewnić się co do danej decyzji. Poza tym, zdecydowanie trzeba wziąć pod uwagę rozmiary tapety oraz rodzaj wzoru, jaki został na niej umieszczony. Niektóre wzory bowiem będą lepiej się prezentowały na dużej ścianie, która pozwoli zaprezentować je w całej krasie, inne natomiast są stosowne dla niewielkich powierzchni.

pokój
Opracowanie: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybierając najlepszą ścianę na położenie fototapety warto mieć na uwadze także ogólne wrażenie, które tym sposobem będzie dawało pomieszczenie. Spore znaczenie mają własne potrzeby. Niektóre osoby chcą, aby fototapeta była jedynie delikatnym dodatkiem. Dla innych dość ważne jest, żeby stanowiła ona mocny punkt oraz definiowała całe wnętrze. Od tego w dużej mierze zależy to, gdzie docelowo fototapetę się umieści.

Interesujących inspiracji można poszukać w sieci, np. na stronie http://demural.pl/. Firmy trudniące się wykonywaniem i nakładaniem fototapet także mogą służyć radą, tym bardziej, że posiadają już w tej materii wymagane doświadczenie. Decyzja musi być precyzyjnie przemyślana. Nie ma miejsca na szybkie decyzje, gdyż fototapeta ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd mieszkania.

Podsumowując – rozmiary fototapety, rodzaj wzoru i osobiste wymagania w tym względzie są priorytetem. Jeżeli jednakże ciągle ma się wątpliwości, można poprosić o graficzne zaprezentowanie rezultatu finalnego. Dzisiaj nie powinno to przysparzać znaczących kłopotów, jako że większość firm i dekoratorów wnętrz biegle posługuje się programami graficznymi.
14-08-13 13:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.