Gra, która dzięki ciekawemu pomysłowi doczekała się kilku odsłon

Pad, gry na kolsolę
Opracowanie: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Pierwszą grą, która ujrzała światło dzienne jeszcze w latach 70 był Pong – była to nieskomplikowana gra w której należało odbijać piłeczkę. Od tamtej pory wiele rzeczy uległo zmianie, przemysł związany z grami wart jest miliardy dolarów a koszty powstawania niektórych tytułów szacowane są na wiele milionów dolarów. Znaczny udział w tym wielkim rynku mają gry tworzone z myślą o konsolach – Xbox oraz PlayStation. Niedawno zaprezentowano nową generację konsol, co zapowiada kolejny przełom w świecie gier. Battlefield Hardline, to znaczy walka na krawędzi prawa i niegodziwości, łączy w sobie wartką fabułę sposobu wieloosobowego z angażującą emocjonalnie akcją w kierunku dzisiejszych seriali przestępczych. W trybie wieloosobowym będziesz gonił złoczyńców, ratował zakładników, lub rozwalał sejfy i umykał z łupem, w zależności od tego, po jakiej stronie prawa staniesz.

W kampanii jednoosobowej ucieleśnisz się w osobę początkującego śledczego Nicka Mendozy, który przemierza USA w poszukiwaniu wendety na przyjaciołach ze służby, którym onegdaj wierzył. Taktyka, współdziałanie w załodze, wielorakość wehikułów i obszerne mapy, oto efektowny świat kryminału przeniesiony na terytorium serii Battlefield. W ostatnim czasie największą popularność zdobyła kolejna odsłona kultowej gry Grant Theft Auto. W tym tytule gracz występuje w roli przestępcy który popadł w ogromne długi. Żeby je zwrócić, jest zmuszony wykonywać napady na banki i inne instytucje. Seria gier o tym tytule jest znana ze specyficznego poczucia humoru, gra ta powodowała również wiele kontrowersji ze względu na swoją brutalność.

Podobnie wysoką sprzedaż osiągnęła gra akcji Call Of Duty: Ghosts (tu znajdziesz więcej informacji: call of duty). Jest to gra akcji w której gracz wciela się w żołnierza i wykonuje dużo ryzykownych zadań. Jest to kolejna odsłona charakterystycznej serii Call Of Duty, którą użytkownicy cenią za niezwykle interesującą rozgrywkę sieciową. Jakiś czas wcześniej światło dzienne ujrzała następna część największego konkurenta Call Of Duty – Battlefield 4. Jest to także gra akcji, której dotychczasowe części stały się słynne z bardzo rozbudowanego trybu rozgrywki przez sieć. Tym razem firma odpowiedzialna za grę zapowiada, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej taktyczna.

Gra już na etapie przedsprzedaży zyskała wielkie zainteresowanie. Thedas jest pogrążony w chaosie, a jak wiadomo, jeżeli jest chaos potrzeba kogoś, kto nad nim zapanuje. Inwazja Mrocznych Pomiotów doprowadziła do tego, że jedno Królestwo Ferelden jeszcze się nie pozbierało, a Imperium Orlais nadal jest w rozsypce. Dzięki temu złączono fabułę dwóch gier, jedynkę, która gracze uwielbiali i dwójkę, która niestety była często krytykowana. W związku z tym całym chaosem dochodzi do pomieszania postaci z wielu wymiarów i trzeba temu zaradzić. Jak wiadomo na czele Inkwizycji jesteśmy my, czyli główny bohater tej gry.

Jako przywódca organizacji jesteśmy obarczeni bardzo odpowiedzialnym zadaniem – mamy doprowadzić do ładu i porządku. Będziemy zmuszeni do podjęcia trudnych decyzji, które nijak nie da się podpiąć pod tylko dobre lub tylko złe.
Wirtualne gry
Opracowanie: Sergey Galyonkin
Na podstawie: http://www.flickr.com
W batman arkham knight po raz kolejny wcielamy się w Mrocznego Rycerza, który będzie musiał przeciwstawić się zupełnie nowemu nieprzyjacielowi. Ponadto wielu zbrodniarzy w Gotham City połączyło się, aby ostatecznie rozprawić się z Batmanem. Pod wodzą Scarecrowa uknuli straszliwy plan. Jego główna faza zaczęła się wspólnie z rozlokowaniem w całym mieście zbiorników ze odrażającą trutką.

Cząstka miasta zostaje opróżniana, a bohater musi kolejny raz wejść do działań pod osłoną nocy. Pod względem rozgrywki, gra oferuje system starcia analogiczny do tych z uprzednich wydań, który ubogacony został o parę nowych działań. Autorzy starają się jednak nie pogmatwać za bardzo zabawy, usiłując uzgodnić dynamiczność z naturalnością sterowania. Podczas gry przemierzymy teren pięciokrotnie większy aniżeli wcześniejszy. Na dodatek po raz pierwszy w serii otrzymamy możność kierowania Batmobilem. Wehikuł jest wyekwipowany w duże działko, szybkostrzelnego miniguna, jak również szczególne narzędzia do walki.
15-08-21 06:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.