Terapia zapachowa na co dzień

Na właściwą atmosferę w mieszkaniu składa się całe mnóstwo czynników. Przede wszystkim tworzymy nastrój przez umeblowanie. Właściwie dobrane meble i wszelkiego typu ozdoby to jednakże nie wszystko w tym temacie. Nie zapominajmy, że duże znaczenie mają też barwy. Zanim rozpoczniemy aranżować nasze mieszkanie, powinniśmy zapoznać się z mową kolorów. Każda barwa posiada odmienny charakter. Niekiedy za pomocą przeróżnych odcieni jesteśmy w stanie wizualnie zmieniać rozmiar wnętrza.
Jednak to nie wszystko. Zazwyczaj zapominamy o niezmiernie istotnym czynniku, który wyjątkowo wpływa na nasze samopoczucie. Jest to właściwy zapach. Postarajmy się, aby w naszym mieszkaniu zapanował przyjemny aromat.

Sprawdź też

Włoskie wina przy posiłku

Opracowanie: hlkljgk
Niewątpliwie każdy, kto miał gości, zapraszał na spotkanie z połówką lub udawał się w odwiedziny do przyjaciół stanął wówczas przed dylematem|miał niegdyś problemem, jakie wino na tę okazję wybrać. Nie jest to proste zadanie, gdyż czerwone wino dla wielu osób amatorsko kosztujących tego alkoholu różni się tylko wielkością butelki. Biorąc pod uwagę wino wytrawne należy być niezwykle ostrożnym, ponieważ nie każdy jest zwolennikiem tak mocnego smaku. W naszym kraju kultura picia wina jest wciąż w powijakach, znajdujemy się bardzo w tyle za Państwami jak Włochy czy Francja w których wino jest świętowane a nie wypijane ze względów tylko zabawowych. Mimo to, kultura picia wina poprawia się każdego roku i świadomość jest znacznie większa niż w latach dziewięćdziesiątych.


świece
Opracowanie: Mr. T in DC
Na podstawie: http://www.flickr.com
Człowiek zakochał się w pięknych aromatach wieki temu. Jeszcze w czasach starożytnych używane były rozmaite kadzidełka, które wykorzystywało się też w czasie religijnych obrządków. Ten ostry aromat często wprowadzał wiernych w podniosły nastrój. Z biegiem wieków ludzie nauczyli się wyciągać esencje zapachowe ze wszystkich roślin. Opracowano też tajemne receptury, które pozwoliły przechowywać te magiczne aromaty i zamykać je w szklanych buteleczkach. Jeszcze dziś oryginalne perfumy to ekskluzywny podarek.

Zapachdomu.pl - Podstawki pod świece
Opracowanie: Zapachdomu.pl
Na podstawie: www.zapachdomu.pl
W kulturze Wschodu kadzidła to również ważny element kontemplacji. Tam aromaterapia stosowana jest od tysiącleci. Leczenie aromatami co raz częściej stosuje się również u nas. Z pewnością nie będziemy mieć jakiegokolwiek kłopotu z kupnem specjalnych świeczek aromatycznych. Płyny do kąpieli także są dostępne w różnych ciekawych zapachach, zatem możemy sobie często fundować aromatyczne kąpiele. Możemy wzmocnić doznania, umieszczając w całej łazience świeczki yankee candle. Ich cudowny zapach zapewni nam wyjątkowe rozluźnienie.

Wspaniały zapach jest w stanie również panować w naszych torebkach lub szafach. Czasami ciuchy wyciągane ze starych szaf nie pachną zbyt przyjemnie. Można to zmienić, wykorzystując saszetki zapachowe. Olejki aromatyczne, które się z nich wydobywają, spowodują, że nasza odzież będzie zawsze świeża i pachnąca.
13-08-02 11:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.