Osłanianie okna w w Polsce gra bardzo istotną rolę

Większość z nas montuje coś w okiennicach, po pierwsze z takiego powodu, aby zachować trochę intymności i prywatności. No i rzecz jasna wieszane zasłony, firanki, rolety i wszystkie tego typu rzeczy pełnią duże znaczenie dekoracyjne, wiele osób wystrajając swój dom ogromnie zwraca uwagę także na tę część wystroju.


Czyszczenie okien
Opracowanie: Nancy Lin
Na podstawie: http://www.flickr.com
A jeżeli się dobrze rozejrzy, to do wyboru będzie całkiem sporo. W dalszym ciągu popularne, chociaż już trochę mniej, są typowe firanki i zasłony. Delikatna, ażurowa struktura firanek sprawia, że nie tłumią one wcale promieni słonecznych, a równocześnie gwarantują już delikatne osłonienie szyb. Natomiast kiedy pojawi się taka konieczność, to da się na całe okno rozsunąć zasłony. Ogromnym plusem firanek i zasłon jest fakt, że bardzo dobrze wytłumiają one dźwięki, przez co pomieszczenie będzie się wydawać przytulne i wygodne do przebywania.

Jednak ostatnie lata to spore ograniczenie popularności zasłon i firan na rzecz różnych odmian rolet i żaluzji. Rolety mają mało skomplikowaną strukturę, w najbardziej popularnym modelu w górnej części okna montuje się wałeczek, na jaki nawija się specjalny materiał. Rozwijając go i zwijając otrzymuje się zasłonięcie okiennicy. Rolety są sprzedawane w wielu najróżniejszych modyfikacjach i wersjach, można nawet znaleźć takie, które można zainstalować w dowolny sposób, więc dobrze nadają się do skośnych i płaskich dachów z oknami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.