Sposób na odprężenie

gracze
Opracowanie: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na początek troszeczkę statystyk. Według amerykańskich badań przeciętny gracz ma lat 30. Ludzie, jacy kupują gry mają średnio 36 lat. To ciekawe wiadome, w szczególności dla tych, którym zdaje się, iż granie jest dla dzieciaków.

W wydanym przez przedsiębiorstwo Ipsos MediaCT protokole z 2012 r. możemy znaleźć dane, tyczące się krajowego rynku gier. I w ogóle nie odbiegają one od tych amerykańskich. Do wybuchu może przyczynić się chociażby odwrócony garnuszek lub zagubiony spinacz. Co więc uczynić ażeby obniżyć poziom stresu? W USA istnieje całkiem spora wspólnota naukowców, która bada wpływ gier na intelekt.

Jedną z tychże badaczek jest Daphne Bavelier, która to stara się wykazać, że strzelanki a także gry pokroju Clash of Swords mogą nas rozwijać. I tak odpowiednia dawka strzelania, zabijania jest w stanie polepszyć naszą koncentrację, wzrok a również wyobraźnię przestrzenną. Znacie na pewno taki nieskomplikowany eksperyment, w którym nazwy odcieni skreślone są innym kolorem pisma (dajmy na to wyraz "czerwień" napisany jest na zielono) i zadanie polega na tym, żeby odczytać frazy, nie sugerując się zabarwieniem pisma. Jest to trudne zagadnienie, ponieważ istnieje konflikt między wyrazem a kolorem.

To, jak poradzimy sobie z tematem, zależy od poziomu skupienia. Jednostki lubujące się w grach radzą sobie z powyższym zadaniem o wiele poprawniej. Potrafią prędzej rozwiązać zaistniały konflikt. Jeśli zaś nasza frustracja jest nieco większa bądź zwyczajnie posiadamy kolekcję dzieł na temat Starożytności (bowiem niezmiernie interesują nas zamierzchłe czasy) warto zagrać w grę osadzoną w rzeczywistości Starożytności.

Możemy wcielić się wtedy w rolę Cezara i kierujemy starożytnym miastem bądź w przypadku Forge of empires (przejdź do gry), transferujemy się do feudalnej Europy, zamieniamy się w królewicza i zarządzamy grodem. Nie jest to wbrew pozorom łatwa rozgrywka dla wyrostków, ponieważ żeby rozgrywka była satysfakcjonująca musimy posiadać wiedzę z zakresu ekonomii.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.