Dlaczego gra ucieczka z pokoju zyskuje uznanie pośród młodych ludzi.

Klucz w zamku do drzwi
Opracowanie: Maria Teresa Ambrosi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy miłośnik gier komputerowych, rozpoczynając granie w niejaki sposób utożsamia się z postacią. W związku z tym od lat ludzie szukali opcjonalnych przyjemności. Niektóre są rozrywkami radykalnymi, jakie w dużym stopniu podwyższają stopień adrenaliny w naszym organizmie. A niektóre są przyjemnościami wyjątkowo flegmatycznymi, jakim poddajemy się przeważnie w naszych czterech ścianach. Do takich rozrywek zaliczamy: czytanie lektur, wszelkiego typu gotowanie. Tymczasem co do przyjemności tych wyjątkowo radykalnych uwzględnilibyśmy: skoki spadochronowe, skoki na bungee lub loty szybowcowe.

Tymczasem, to także są przyjemności, które z czasem mogą się znudzić. Posiadają one różne poziomy, są te łatwe – dla uczących się graczy, średnio-trudne, które tworzą wyzwanie dla graczy,jacy już odwiedzili kilka pokoi oraz te trudne, jakie niekiedy są nie lada polem do popisu wśród graczy zaawansowanych. Kiedy na rynek wchodzi nowa gra chcemy ją sprawdzić. Zbadać o co w niej chodzi, na czym polega.
Zamek do drzwi
Opracowanie: Marie Buyens
Na podstawie: http://www.flickr.com
W sieci szukamy informacji o grze. Zazwyczaj tym się inspirujemy, pozwala nam zadecydować, czy jest godna uwagi czy raczej nie.

Aktualnie gra ucieczka z pokoju stała się hitem pośród gier. Projekt ten znany jest pod nazwą: ucieczka z pokoju, gra opierająca się na tym, by w jak najszybszym czasie wyjść z pokoju. Tutaj zobaczysz więcej: (Tutaj) Projekt zaistniał w oparciu gier przeglądarkach o nazwie exit the room. Idea przeniesienia sieciowej gry do świata współczesnego zainicjowali Amerykanie a później Japończycy. Początkowy tego typu pokój wykiełkował w USA w Kalifornii w roku 2005 i szybko stał się bardzo popularny. Współcześnie takiego typu pokoje są dostępne w większości państw.

Pierwsze pokoje w Polsce zaistniały w 2014 roku we Wrocławiu. Teraz w kraju możemy zagrać w ponad 100 pokojach w 13 miastach w całym kraju. W zasadzie kolejne pokoje powstają w szybkim tempie, gdyż fascynacja tą rozrywką szybko wzrasta. Wzory na tematykę pokoju są różnorodne, szarady szpiegowskie: pokoje sherlocka Holmesa oraz pokój Einsteina, pokoje wzorowane na miejsca ciężko dostępne: schron bankowy, garaż a także siedzibę Adolfa Hitlera. Pomysłów na wzory jest bardzo wiele, jednak w większości chodzi o to jakie zagadki i łamigłówki twórcy wymyślą. Autor: http://lockme.pl/
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.