Sufit podwieszany - dobry patent urozmaicenia wyglądu mieszkania

Nie ma mieszkania, w którym nie byłoby sufitu. Aczkolwiek w każdym z pomieszczeń przedstawia się całkowicie różnie. Są osoby,które preferują sufity w kolorze białym, reszta woli bardziej nieszablonowe rozwiązania. Sufit podwieszany tworzy taką właśnie opcję. Ponadto pozwala on ukryć krzywizny i nierówności w suficie, zamaskować to co brzydkie, a podkreślić to, co warte jest wyeksponowania.


Przykładowy sufit podwieszany
Opracowanie: The County Clerk
Na podstawie: www.flickr.com
Sufity podwieszane będą dobrze wyglądały w większej części pomieszczeń. Wszystko zależy jedynie od naszej inwencji. Ważne jest jednak, żeby udało nam się wykreować elementy które połączą całą przestrzeń. Tak więc jeżeli mamy zamiar osiągnąć fale czy łuki, to zaplanujmy podłogę w podobnej stylistyce, łącząc panele z płytkami w takim kształcie jak projekt naszego sufitu. Najprostsze rozwiązania mają swój urok tak więc jeżeli zaprojektujemy prostokąt czy kwadrat podwieszany nad wyspą w kuchni czy miejscem gdzie się relaksujemy w salonie, niech meble, blaty, stoły nawiązują do tej aranżacji. Wtedy nie tylko nasz dom okaże się gustownym, ale zapanuje w nim harmonia, która przełoży się na nasz spokój i dobre samopoczucie. Dostępne w handlu budowlanym wzory sufitów podwieszanych pomagają nam spełnić wszystkie nasze fantazje. Nie zapominajmy, że zastosowanie przy suficie luster i oświetlenia LED zagwarantuje naszemu wnętrzu niezwykły klimat.

Przykład sufitu podwieszanego
Opracowanie: sarae
Na podstawie: www.flickr.com
Sufity podwieszane rozpraszają promieniowanie słoneczne, wskutek czego odnosi się wrażenie że w pokoju jest jaśniej. Sufit podwieszany uświetnia przestrzeń pomieszczenia, tym bardziej że w domach raczej nie buduje się go jako idealnie gładkiej powierzchni, lecz wykorzystuje możliwości kształtowania jego wyglądu. Musimy też przyjąć do wiadomości, iż podwieszany sufit nie jest propozycją dla wszystkich. Przede wszystkim wymaga wysokich wnętrz. Minimum to 2,8 m, ale im są one pokaźniejsze, tym lepiej, zwłaszcza gdy decydujemy się na wielopoziomową konstrukcję. W domu, w którym sufit ”spoczywa” na naszych głowach, nie będziemy bowiem czuć się bezpiecznie. I cały czas pamiętajmy o oświetleniu, to ono nadaje tak wyszukany wygląd końcowy.
14-04-14 14:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.