Francuski design dla najmłodszych

Kolekcja „Marsylia”
Opracowanie: Pinio
Na podstawie: Pinio
Francja niezmiennie kojarzy się z dobrym gustem oraz wyrafinowaną elegancją. Swoisty francuski styl zainspirował designerów nowej polskiej marki mebli dla dzieci, Pinio. Kreując oryginalne i subtelne w formie elementy, stworzyli Kolekcję „Marsylia” – zestaw mebli nawiązujących stylem do francuskich domków plażowych.

Lazurowe Wybrzeże uznawane jest przez samych Francuzów za „serce świata”. Trudno z tym polemizować – to jeden z najpiękniejszych zakątków Ziemi i jedno z miejsc, do których zawsze chce się wracać. Miasto Marsylia jest przykładem tego, jak doskonale można połączyć długowieczną historię z nowoczesnością. Magnesem, który przyciąga wielu turystów jest również słońce i piękne plaże. Mistral, typowy dla południa Francji wiatr, inspirował słynnych malarzy, jak np.: Cézanne’a, Braque’a, Dufy’ego, Deraina czy Marqueta, którzy tworzyli w okolicy małego portu Estaque.

Kolekcja „Marsylia”
Opracowanie: Pinio
Na podstawie: Pinio
Twórczy klimat Marsylii zainspirował także projektantów marki mebli dziecięcych Pinio. Elementy kolekcji „Marsylia” stylizowane są na obiekty, które tworzą krajobraz Lazurowego Wybrzeża. Wyróżniają się niebanalną prostotą i subtelną elegancją. Klasyczne meble w jasnych, stonowanych barwach pozwalają puścić wodze aranżacyjnej fantazji. Wyjątkowego uroku całej kolekcji mebli

Kolekcja „Marsylia”
Opracowanie: Pinio
Na podstawie: Pinio
Pinio „Marsylia” dodają niewielkie tabliczki - dekory. Występują w trzech wersjach. Przetłumaczone na język francuski słowa plaża - „La Plage”, morze - „La Mer” oraz słońce - „Le Soleil” doskonale podkreślają słoneczny charakter kolekcji. Prawdziwą niespodzianką jest zaś to, iż specjalnie na życzenie klienta tabliczki mogą być spersonalizowane. Mała „Julia”, czy mały „Kuba” w swoim pokoju poczują się jak we własnym królestwie. Dzięki „Marsylii” lato i pozytywne, ciepłe wibracje mogą trwać przez okrągły rok!

Wszystkie meble, wchodzące w skład zestawu „Marsylia”, wykonane są z naturalnego drewna sosnowego, pochodzącego z polskich lasów. Kolekcja została zauważona i doceniona przez przedstawicieli polskiej branży meblarskiej, dzięki czemu otrzymała prestiżowe wyróżnienie – Diament Meblarstwa 2009.
Na podstawie: ETNA GROUP
Opracowanie: Paulina Okuniewska
11-06-27 15:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.