Wyposażenie w kuchni

W gospodarstwie domowym do codziennego życia pomocnych jest wiele rozmaitych przyrządów. Miejscem, gdzie takich przyrządów potrzebuje się najwięcej, jest kuchnia. Tam bowiem trzymane są akcesoria służące do przygotowywania posiłków. Przygotowywanie może odbywać się na dużo różnych sposobów, stąd tych akcesoriów jest więcej.
Opracowanie: Skagerak Denmark
Na pewno będą to różnego rodzaju garnki, patelnie i tak dalej, ale także elementy zastawy stołowej. By elementy te mieściły się w niejednokrotnie ciasnych kuchniach, nabywa się rozmaite meble do kuchni w postaci szafek i półek. Akcesoria takie jak szklanki, deski do krojenia czy kieliszki mogą zostać zawieszone na ścianie lub z wykorzystaniem odpowiednich uchwytów, co pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni.

Elementy tak zwanej zastawy stołowej tworzą dużą część wyposażenia przechowywanego w kuchni. Są to wszelkie przedmioty służące do serwowania i spożywania dań. Są to więc różnorodne serwisy obiadowe i kawowe z różnych tworzyw, a także sztućce i inne naczynia. Zestawy obiadowe zawierają zazwyczaj większą liczbę części niż zestawy kawowe i są to takie elementy jak na przykład waza do zupy. Ogromnie cenione są serwisy wyprodukowane z porcelany, która jest tworzywem dobrego gatunku. Zestawy porcelanowe charakteryzują się najczęściej delikatnością, co także wiąże się ze zwiększonym niebezpieczeństwem rozbicia. Są również zestawy z bardziej wytrzymałych tworzyw. Właściwym przykładem może być ceramika, z której produkowane są między innymi kubki i inne części specyficznej zastawy bolesławieckiej. Niezwykle istotne są także elementy dodatkowe na specjalne okazje takie jak między innymi patery na ciasto.

Sprawdź też

Organizujemy wystrój kuchni. Co naprawdę wpłynie na jej funkcjonalność?

Kuchnia w stylu nowoczesnym
Opracowanie: Geoffrey Franklin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Remontowanie własnej kuchni to bez wątpienia nadzwyczaj wymagające zadanie. W życiu każdego z nas kiedyś przychodzi czas, kiedy to musimy poddać nasze zaplecze gastronomiczne niesłychanie dużej odnowie. Taki stan rzeczy jak najbardziej jest nadzwyczaj nieprzyjemne, głównie ze względu na konieczność przeprowadzenia często męczących prac remontowych.


Bardzo istotną rolę pełnią również sztućce. Służą one do poprawnego spożywania podawanych dań. Zasady savoir vivre’u określają bardzo dużą liczbę rozmaitych sztućców, które wybiera się zależnie od rodzaju dania. Przykładowo ciastko należy jeść albo widelczykiem albo łyżeczką, a wybór zależny jest od rodzaju deseru. Za oznakę luksusu i bogactwa uważa się używanie sztućców wykonanych z kosztownych tworzyw jak na przykład srebro czy złoto.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.