Jak zrozumieć siebie? - warsztaty NLP.

Akademia Inspiracji Baltic Wood
Opracowanie: Baltic Wood
Na podstawie: Baltic Wood
Teraz jedną z najbardziej popularnych części psychologii jest NLP. Ten skrót na pewno niemal widział w życiu każdy człowiek – nawet jeżeli nie wiesz, czym dokładnie jest NLP, wówczas i tak bez wątpienia wiesz dobrze, że dużo osób interesuje się tą kwestią. Co zatem znaczy skrót NLP? NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang.

Neuro-linguistic programming) (http://polskaakademianlp.pl/) to zestaw metod komunikacji nastawionych na budowanie i przekształcanie wzorców perepcji i myślenia u ludzi. Metody te mogą być wykorzystywane tak samo w psychologii i psychiatrii jak również, w biznesie oraz polityce. Nazwa ta została wymyślona przez Johna Grindera oraz Richarda Bandlera, aby zaakcentować postulowaną zależność pomiędzy procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i schematami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').

szkolenie
Opracowanie: DRs Kulturarvsprojekt
Na podstawie: http://www.flickr.com
Musimy się zapisać i otrzymamy informacje, co zrobić, żeby stale utrzymywać odpowiedni poziom motywacji. Usłyszymy, co prowadzi do obniżenia motywacji i co robić, by samemu napędzać się do podejmowania działania. Ale trzeba pamiętać, że samo pójście na szkolenie to za mało.

Musimy jeszcze wcielić w życie zasady, które będą na tego typu szkoleniu przedstawione. - W psychiatrii proponowane przez NLP podejście do pracy nad umysłem pacjenta pomogło ocalić wiele osób przed "skazaniem" na szpital psychiatryczny i resztą życia na lekach, dając im możliwość normalnego działania. - Techniki budowania kontaktu i "incepcji" w rozmowie biznesowej zamieniły niezliczone ilości "opornych" klientów w wiernych klientów.

Poza tym rzeczywiście warto sprawdzić w sieci czy nie będą organizowane szkolenia z motywacji w ramach jakiejś większej imprezy. W takiej sytuacji warto kupić swoim ludziom bilety, żeby bez kłopotu mogli się tam dostać. Na sto procent po tego typu szkoleniu motywacja pracowników wskoczy na zupełnie inny poziom i będą wdzięczni nam pracodawcom za tego typu propozycję.

Dziś wszyscy doskonale wiedzą, że najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie. A jak wiadomo tego typu szkolenie to właśnie inwestowanie w samego siebie. Informacje, które zdobędziemy na tego typu szkoleniu możemy wykorzystać nie tylko na niwie zawodowej, ale też w życiu prywatnym, a to pozwoli osiągać wszystkie cele, które sobie wyznaczymy.
15-09-04 07:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.