Kwiaty wymagają troski

Jeżeli kochamy, kiedy wkoło nas jest zielono, to niewątpliwie musimy dołożyć wszelkich zaangażowania, by w naszym środowisku znajdowało się jak najwięcej krzewów oraz sadzonek. Jednak zanim przystąpimy do ich sadzenia, to należy wpierw się zorientować, jakie środowisko będzie dla nich najlepsze, tak aby miały jak najlepsze warunki na rozwój.

Storczyk
Opracowanie: Thor Thorsson1
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zrezygnujmy z plastikowych doniczek
Do tej chwili stosowaliśmy plastikowych doniczek, ale co trochę musieliśmy przesadzać z nich rośliny, lub spierało się to z naszym ekologicznym sposobem życia? Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem będą dla nas doniczki torfowe (www.e-hortico.pl/pl/p/VILMORIN-Jiffy-doniczki-torfowe-do-upraw-32szt/1167), które posiadają różnorakie kształty oraz rozmiary, lecz są miłe otoczeniu. Musimy pamiętać, że musimy je właściwie nawodnić, tak aby nabrzmiały, ponieważ wtenczas będzie większa szansa na to, że kwiaty, które będą w nich umieszczone przyjmą się tak jak powinny. Następnie taką doniczkę torfową powinniśmy wsunąć albo do większej glinianej, albo od razu wkopać w ziemi w ogrodzie.

Dekoracje do wnętrz
Opracowanie: Alba García Aguado
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kwiaty te są wrażliwe
Kiedy podejmujemy decyzję, że w naszych doniczkach będą stały storczyki, to z pewnością musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż są to kwiaty naprawdę wrażliwe, które potrzebują od nas znacznego trudu i właściwej pielęgnacji. I tak na samym początku powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni nawóz do storczyków (więcej na http://e-hortico.pl/pl/p/ZIELONY-DOM-Nawoz-do-Storczykow-naturalny-z-Guano-250ml/4172). Dzięki któremu nasz kwiat będzie nie tylko odpowiednio najedzony, ale też będzie miał idealną obronę przed różnego rodzaju insektami, które kochają atakować te rośliny.

Działajmy ekologicznie
Jeżeli miłujemy rośliny oraz kwiaty, to dokładajmy wszelkich starań, żeby dobrze troszczyć się o nasze środowisko. Teraz jest sporo produktów, które wesprą nas w ekologiczny sposób zajmować się naszymi kwiatami, dzięki temu nie tylko będziemy mogli nimi weselić nasze oko, ale i również będziemy mogli mieć pewność, że nie niszczymy przyrody. Doniczki wyprodukowane z torfu mogą nie tylko polepszyć proces przesadzania roślin, ale też pomniejszą wytwórnię plastiku, a właściwe nawozy, nie będą w żaden sposób zanieczyszczały ani ziemi, ani powietrza.
Na podstawie:
14-03-25 15:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.