Szkło bywa coraz częściej bardziej powszechne|Szkło można użyć do wielu rzeczy

Jeszcze całkiem niedawno działo się tak, iż szkło wydawało się być tak delikatnym przedmiotem, iż wytwórcy mebli rozmyślali, czy w ogóle je zakładać na meblościankach. Dzisiaj kiedy technika poszła do przodu oraz mamy możliwość otrzymywać na pewno całkiem solidne szkło, trzeba wiedzieć, że coraz częściej przedstawiane meble są w większości zrobione ze szkła, a przynajmniej z tego przedmiotu są zrobione jego fronty. Dodatkowo jest również użytkowane na schodach, jak oraz w kuchni.

Fotel Bubble projektu Eero Aarnio
Opracowanie: www.inniliving.pl
Na podstawie: www.inniliving.pl


Płytki powoli odchodzą w zapomnienie

Jeszcze kilkanaście lat temu w czasie planowania kuchni, dokładnie się zastanawialiśmy, w którym miejscu będziemy wykonywać dania, które ściany mogą zostać ochlapane wodą i tłuszczem, tak aby w tym miejscu położyć płytki], dzięki którym łatwiej będzie o zachowanie porządku oraz czystości. Mimo wszystko teraz takie założenie stopniowo się odmienia, znacznie częściej na tych najbardziej narażonych ścianach ukazują się interesujące fototapety, albo nawet normalne tapety, a na nie mocowane jest szkło do kuchni (więcej). Odpowiednio umacniane na pewno nie pęknie, nawet jeżeli niechcący pukniemy w nie talerzem, z drugiej strony będzie niesamowitą ozdobą naszej kuchni oraz sprawi, iż będzie się ona wyróżniała, a równocześnie także może pozyskać sporo koloru.

Schody ze szkła to fajny pomysł

schody
Opracowanie: Ewa Minge Creative Group
Na podstawie: Villa Natura
Jeśli posiadamy ładny korytarz oraz nie pragniemy go w żaden sposób ukrywać, to na pewno idealnym pomysłem, by wejść u nas na piętro, będą schody szklane jak schody szklane na MyGlass. Wtenczas wszystko będzie przez nie widać, a idący na górę, będzie mógł z innej perspektywy podziwiać wykończenie korytarza. Jakby nie było, trzeba tutaj pamiętać, że tego rodzaju schody są naprawdę wytrzymałe i nic niewłaściwego nie ma prawa się z nimi stać, a odczucia jakie nam zapewnią, kiedy będziemy iść coraz wyżej, a będziemy podziwiali podłogę niższego piętra, bez wątpienia będą nie do podrobienia.

Wykorzystajmy to co nam daje współczesna technologia

Wszystko się zmienia, umiemy coraz więcej, technika która tak błyskawicznie się rozwija, także nam tutaj pomaga, a to wszystko spowoduje, iż nasz dom może stać się niesamowity oraz jedyny w swoim modelu, kiedy tylko zadecydujemy się zawierzyć wykonawcom oraz przejrzeć te przedmioty, które tak ochoczo nam oni oferują.
14-05-07 13:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.