Blog o wyposażaniu wnętrz może zastąpić architekta?

Wyposażanie każdego pomieszczenia jest trudnym zadaniem. Niezależnie od tego czy bierze się za to ktoś z doświadczeniem, czy ktoś, kto styka się z takim zadaniem pierwszy raz w życiu. Celem jest zawsze właściwe urządzenie pomieszczenia czy całego mieszkania. Czym jednak jest właściwa aranżacja wnętrz? Jakiego rodzaju kryteria warto wziąć pod uwagę?
Jednak do tych najbardziej trywialnych założeń trzeba dodać także następne, mniej trywialne. Dobrym przykładem jest w tym miejscu ubarwienie wnętrza. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, iż różne pomieszczenia muszą być inaczej zaaranżowane kolorystycznie. Przykładowo, w sypialni musisz wybrać raczej na barwy, które pomagają w relaksie. Dobry będzie w tym miejscu jasnoniebieski, zieleń czy beże i szarości. Za to w salonie można sobie pozwolić na ostrzejsze kolory.

salon
Opracowanie: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z drugiej strony trzeba jednak stwierdzić, że urządzanie mieszkania to spory koszt. Nawet pojedynczy pokój może pochłonąć znaczące środki. Czy wobec tego warto ponosić ryzyko opierając się na danych w Internecie? Na takie pytanie powinieneś znaleźć odpowiedź na własną rekę. Dobrze jest jednak nadmienić, iż na blog o wnętrzach mimo wszystko opłaca się zajrzeć, nawet jeśli masz zamiar korzystać z usług projektanta. Z jakiego powodu? Bowiem możesz wówczas trafniej określić swoje potrzeby, jak i możliwości. Projektant z pewnością będzie miał swoją wizję, własny styl i częściowo utarte metody działania. Jeśli Ty nie zdajesz sobie sprawy z tego czego chcesz, Twoje lokum będzie w stylu projektanta, a nie Twoim. Odpowiada Ci to? Zapewne nie. Z tego powodu oplaca się wcześniej samemu przemyśleć swoją wizję i przedstawić ją zawodowcowi, który dostosuje Twój pomysł do możliwości wnętrza.

Sprawdź też

Popularne pomysły na aranżacje swojego M

Opracowanie: Nancy Hugo,CKD
Wszyscy pragniemy zamieszkać w odpowiednio zaaranżowanych pomieszczeniach. Tylko prawidłowo zaplanowana przestrzeń pozwoli nam miło spędzać czas w swoich czterech ścianach. Praktyczne spożytkowane powierzchnie mogą nam pomóc trzymać w mieszkaniu ład. Należy się postarać, aby każdy element w naszym domu miał swoje miejsce. Tylko w ten sposób obronimy się przed bałaganem. Wszystko to jest takie oczywiste, ale gruncie rzeczy niezwykle ciężko wprowadzić tego typu porady w życie. Ktoś, kto ma już poza sobą wykańczanie wnętrz, świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że aranżacja wnętrz to wcale nie taka prosta kwestia.


Druga istotna kwestia to konieczność wyposażenia wnętrza na przynajmniej kilka lat użytkowania. Bywa tak, że nowa aranżacja wnętrz (polecam:) nie zawsze robi powalające wrażenie. Może się jednak okazać, że zakochasz się w niej odkrywając, jak komfortowo Ci się porusza po mieszkaniu. Natomiast te projekty wnętrz (pracowniainside.pl/oferta/etapy-projektu/), które zniewalają na pierwszy rzut oka, czasem wydają się mniej udane przy lepszym poznaniu.
14-08-13 16:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.