Ręcznie robione ozdoby wielkanocne. Jak uczynić nasze święta wyjątkowymi?

Każdy pragnie aby świąteczny okres był niepowtarzalny. Dbamy o porządek, atmosferę oraz potrawy. Nie zapominamy także, że pięknu całości dodają ozdoby świąteczne. Mimo nawału codziennych zajęć nie istnieje pani domu, która nie pragnie żeby to jej święta i jej dom był wyjątkowy. I mimo, że Święta Wielkanocne nie łączą się z takim przepychem jak Święta Bożego Narodzenia także jest bardzo dużo sposobów zadbania o świąteczny nastrój.
 
Opracowanie: Biuro Kwiatowe Holandia
Ozdoby świąteczne, które możemy łatwo dostać w sklepach, w większości chińskiej produkcji są zazwyczaj kiepskiej jakości oraz bardzo masowe. Gdy wymagamy czegoś niezwykłego jesteśmy zdani tylko na siebie. Jednocześnie przy obecnej dostępności Internetu, różnych podręczników oraz przepisów jedynym ograniczeniem jest własna kreatywność oraz poświęcony czas.   Zanim zdecydujemy się przygotować ozdoby wielkanocne ręcznie robione obowiązkowo musimy zakupić kilka koniecznych produktów. Jest duża szansa, że spora część będzie u nas w domu jednak nowe ozdóbki oraz materiały z pewnością się przydadzą. Natchnienia w szukaniu koncepcji na ozdoby świąteczne możemy poszukać u przyjaciół, w Internecie, książkach czy przypominając sobie dzieciństwo i wykorzystać rodzinne przepisy. można również do pracy zaprosić naszą rodzinę co dodatkowo korzystnie wpłynie na świąteczny nastrój i pozwoli aktywnie spędzić razem czas.  
dekoracje stołu
Opracowanie: Dekoria.pl
Na podstawie: Dekoria.pl
Na Święta Wielkanocne mamy mnóstwo możliwości do wykorzystania. Wszystkie autorsko wykonane ozdoby w kształcie jajek, zajączków czy baranków, które staną na naszym stole przy świątecznym śniadaniu ucieszą wszystkich w domu. Można postarać się samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne do koszyczka lub także cały koszyczek. Możemy użyć go w kolejnych latach albo przeznaczyć na oryginalny podarunek. Razem z pociechami przygotujmy zajączki i baranki z masy solnej i własnoręcznie pokolorujmy pisanki.

Po takich atrakcjach radość w naszej rodzinie mamy zapewnioną a satysfakcja, jaką pozostawia samo wspomnienie tak mile spędzonego czasu jest bezcenna. Postarajmy się zatem, by ręcznie robione ozdoby wielkanocne zapoczątkowały nową tradycję u nas i naszych znajomych.

Sprawdź też

Zbliżają się Gwiazdka

bombka
Opracowanie: Andrea Fregnani
Na podstawie: http://www.flickr.com
Narodzenie Pańskie to święto przepełnione urokiem, domowego ciepła, miłości, które na ogół spędzamy w gronie bliskich nam osób. Jest to jedno z najdawniejszych świąt chrześcijańskich. Do wieczerzy wigilijnej siada się po zapadnięciu zmroku, w chwili, gdy za oknem wzejdzie pierwsza gwiazdka. Maluchy kochają wyczekiwać tego momentu, co jakiś czas podchodząc do okna i wyczekując jej.


Dowiedz się więcej na wnetrza-ze-smakiem.pl
13-01-30 11:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.