Obrazy do domu

obrazy
Opracowanie: www.e-oprawa, meble: inniliving.
Na podstawie: www.e-oprawa, meble: inniliving.pl
Wieszanie grafik na ścianie to tradycyjna metoda dekoracji wnętrz, która wcale nie wyszła z mody. Dzięki różnorodnym metodom ekspozycji obrazy na ścianie mogą wyglądać bardzo ciekawie i oryginalnie. Jak wybrać obrazy do domu?

Różne metody dekoracji ścian mają swoich zwolenników i przeciwników. Należy jednak wiedzieć, że obrazy w domu nowoczesnym mogą wyglądać tak samo dobrze, jak w aranżacjach klasycyzujących. Wystarczy odpowiednie tło, oprawa i ekspozycja.

Obrazy do nowoczesnych wnętrz
Obraz nowoczesny to nie jedyny rodzaj malarstwa, który pasuje do nowocześnie urządzonych pomieszczeń. Kopię znanego arcydzieła wyeksponowaną w ciekawy sposób da się dopasować do każdego stylu wnętrza.

obrazy
Opracowanie: www.e-oprawa, meble: inniliving.
Na podstawie: www.e-oprawa, meble: inniliving.pl
Decydując się na dekorację pomieszczenia przy pomocy obrazu należy dobrać jego tematykę, kolorystykę, styl wykonania i wielkość w taki sposób, żeby nie zdominował wnętrza. Sztuka to tylko uzupełnienie wystroju a nie jego główny motyw.

Jaki obraz do salonu, jaki obraz do sypialni, a jaki obraz do pokoju?
We wnętrzach mieszkalnych obrazy powinny być łatwe i przyjemne w odbiorze. Stylistyka i kolorystyka dzieła jest tu sprawą indywidualną mieszkańców. Dokonując wyboru można zasugerować się trendami i przykładami modnych aranżacji z udziałem obrazów. Jest to pomocne podczas wyboru lokalizacji dzieła, doboru jego wielkości i tła ekspozycji.

Salon, obraz
Opracowanie: art.widi.pl
Na podstawie: http://art.widi.pl
Komponując dekoracje ścienne do aranżacji wnętrza trzeba przede wszystkim kierować się zmysłem estetycznym, gdyż nie ma oficjalnego zbioru zasad, które to ściśle określają. Warto jednak zastosować wskazówki, dzięki którym samodzielny wybór dzieła i ekspozycja ma większe szanse na sukces.

Obrazy powinno się pokazywać w całości i wieszać w miejscu, które umożliwi oglądanie z bliska i z daleka. Ponadto dzieła nie mogą wisieć zbyt nisko lub za wysoko, a ich rozmiar musi być adekwatny do wielkości pomieszczenia, w którym zawiśnie.

Obrazy mogą dekorować ściany w każdym pomieszczeniu. Jednak decyzja o przybiciu każdego gwoździa do ściany powinna być dobrze przemyślana i uzasadniona, gdyż, tak samo jak w przypadku innych dekoracji, łatwo o przesadę.
Oryginalny tekst pochodzi z serwisu Projektoskop.pl -
Obrazy do domu
Na podstawie: opracowanie własne
Opracowanie: A.B.
12-12-12 11:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.