Atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska, Tatry
Opracowanie: Brandon Atkinson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Komfortowe i niedrogie domki nad jeziorem w Mikołajkach to miejsce godne zainteresowania dużej liczby podróżników, którzy chcą przeżyć przygodę. Ciągle pojawiają się świetnie przygotowane propozycje wynajmu domków i pomieszczeń w tak dogodnej, przyjeziornej lokalizacji. Odpoczynek z rodziną, to znaczy i spędzanie wolnego czasu z bliskimi to ulotne chwile, co należy łapać i na długi czas zachowywać w pamięci. Szczególność przygotowanych obecnie ofert noclegowych w Mikołajkach nie pozostaje bez echa wśród hoteli podróży. Matka Ziemia jest tak niepowtarzalnym miejscem, pełnym zróżnicowanej fauny i flory, że wydawać by się mogło, o odpowiednie miejsce na wakacje nie powinno być trudno.

Niestety to tylko teoria. Wczasy nie trwają wiecznie, dlatego lepiej poświęcić więcej czasu na oczekiwany odpoczynek niż zmarnować dużą część urlopu w podróży. Może zatem urlop w Polsce? Na szczęście od gór aż po morze Polska jest piękna i niepowtarzalna pod wieloma względami. Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis odnoszący się do Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku.

Pierwsze zagrody w górach zaistniały w skutek wycinki puszczy tatrzańskiej. Rozkwit osady przebiegał dość powoli,z przyczyny ostrego klimatu i nieurodzajnej ziemi. Niedolę obywateli zwiększały obowiązkowe daniny. Sytuację polepszyła dopiero reforma społeczna oraz zmiany w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – zjawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Istotnym etapem na drodze rozwoju była również samodzielna budowa kościoła oraz szkoły i Domu Ludowego, przy których powstał Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty muzyczne i taneczne mieszkańców. Niesłychanie ważną funkcję odegrało również Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury miejscowej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Miłośnicy górskich wędrówek powinni zapoznać się z propozycją wczasów w Beskidach Właściciele posesji zadbali również o to, aby fraza domki letniskowe Mazury kojarzyła się tylko pozytywnie. W pobliżu zabudowań mieszkalnych został zbudowany grill, a w niektórych przypadkach można tez wypoczywać grając w siatkówkę bez wychodzenia na miasto. Bo powinniśmy przyznać, że w górach na Sylwestra miejsca są rezerwowane nawet z paromiesięcznym wyprzedzeniem.

Każdy chce mieć najlepsze miejsce dla siebie. Pensjonaty robią sylwestra, ale można również po prostu pojechać w góry i spędzić sylwestra po swojemu, a wszystko zależy od tego, czego w rzeczywistości chcemy. Oczywiście są osoby, które będą wolały spędzić Sylwestra we własnych domach albo na którejś z imprez masowych. Nie wszyscy muszą uwielbiać zimę. Ale gdziekolwiek chcemy spędzać Sylwestra powinniśmy zarezerwować nocleg na dłuższy weekend.
15-08-22 06:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.