Dobra alternatywa na czytanie więcej książek

książki i audiobooki
Opracowanie: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Audiobooki to książki czytane przez lektora, jakie cieszą się w dzisiejszych czasach dość wielką popularnością. Nie każdy lubi czytać, nie każdy odnajdzie również na to czas, z kolei audiobooki wolno słuchać faktycznie wszędzie. Niezależnie od tego czy jesteś zaprzątnięty porządkami w domu, czy być może jesteś w podróży - zawsze i wszędzie zdołasz skorzystać z audiobooku. Co więcej są one bezproblemowo dostępne, więc dziś gładko zdołasz odszukać swoje ukochane książki właśnie w takiej formie.

Wiedźmin
Opracowanie: Sergey Galyonkin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z kolei osoby, które nie uwielbiają czytać, ochoczo wybiorą się na rewelacyjny film z gatunku fantasy. Twórcy nie podążają jednak w kierunku obranym przez Lema - zazwyczaj w rzeczonym przypadku mamy do czynienia z zupełnie różnymi wizjami odległej przyszłości. Nagminnie spotykanym motywem bywa walka dwóch światów. W klasycznym starciu dobra ze złem biorą udział dwie strony: grupa Ziemian i stworów pozaziemskich.

To w przeważającej mierze filmy akcji, gdzie wplecione zostają także historie miłosne. Następną próbą pogodzenia nowoczesności z przeszłością bywa dorobek Andrzeja Sapkowskiego. Pisana przez niego proza fascynuje przede wszystkim facetów, bo jak dobrze wiadomo, panie o wiele częściej i bardziej ochoczo sięgają po romanse. Powyższa zasugerowana uwaga nie przesądza o tym, że przedstawicielki płci ładnej nie staną się zwolennikami twórczości tegoż pisarza i w żadnym razie nie trzeba tutaj mieć na myśli jedynie pań, które zajmują się oceną twórczości literackiej.

Dwa lata wcześniej światło dzienne ujrzała nowa część, której akcja rozgrywa się w świecie znanym z opowieści o Geralcie. Jeśli chodzi o książkę Sezon Burz w fonopolis.pl, Sapkowski stosunkowo późno podał informację o planach jej stworzenia. Pomimo tego emocje fanów serii były niezwykle gwałtowne, gdyż nadzieję na stworzenie nowej części miało bardzo wielu ludzi. Na podstawie książki ukazał się również audiobook.

Ta wersja książki zdobyła do tej pory niezwykle przychylne recenzje. Jest tak między innymi z uwagi na to, że w powstawaniu tej wersji wzięło udział wielu znanych aktorów. Andrzej Sapkowski zasłynął jako twórca "Wiedźmina", ale na pojedynczym tytule jego pisarskie plany się nie skończyły. Dwa lata temu ukazała się następna książka, która swoją tematyką w jasny sposób nawiązuje do poprzednich historii.

Mamy tutaj na uwadze tytuł "Wiedźmin sezon burz", który szybko zyskał uznanie czytelników w całej Polsce (fonopolis.pl). A krytycy jednogłośnie stwierdzili, że talent Sapkowskiego ma się całkiem dobrze.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.