Doskonałe odpoczynek 2014 nad morzem w Zatoce Pomorskiej

plaża w Międzyzdrojach
Opracowanie: unukorno
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Czy istnieje coś wspanialszego niż wakacje? Dla większości z nas trudno będzie znaleźć coś pozytywniejszego, coś na co czekamy z utęsknieniem, co wydaje nam się czymś dalekim, tym bardziej, gdy jest zima, a do tego musimy siedzieć w pracy. Tak, wakacje dla pewnych osób mogłyby trwać długo,bo tak naprawdę wówczas mam czas na wszystko. Na nasze nieszczęście to niewykonalne, bo tak naprawdę życie to nie tylko komfort, to szczególnie praca i zobowiązania. No ale skoro zima już za nami, warto zaplanować kolejne wakacje, choćby miały trwać tak krótko, jak zawsze. Najbardziej popularnym miejscem spacerowym w Międzyzdrojach jest molo o długości trzystu dziewięćdziesięciu pięciu metrów, leżące w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym.

Molo jest zarazem przystanią morską, z której można wybrać się pragnąc ujrzeć Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest znajdująca się po wschodniej stronie wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu XIX i dwudziestego wieku informująca turystów o stanie pogody. Szafka ma niesłychanie misterne, piękne ozdabiania i jest zabytkowym obiektem niedużej architektury.
http://www.ruszajwpolske.pl/regiony/wybrzeze_baltyckie/noclegi/24,index.html
Opracowanie: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Należy powiedzieć, że pomimo większych niż kiedyś okazji, wyjazdów za granicę, niedrogich lotów do odległych zakątków, niezmiennie pozostaje nasza miłość do morza Bałtyckiego. To dlatego każdego roku wczasy nad morzem Bałtyckim to konieczny punkt wielu rodzin.

Poza tym, kto twierdzi, że jest odmiennie niech uda się w lipcu lub sierpniu do jednego z domów letniskowych, by przekonać się, jakie tłumy tam się przewijają. przykładowo tego typu sytuacja. Jest lipiec, jeden z kurortów, modny zresztą przez festiwal Gwiazd – Międzyzdroje. Zobacz propozycję domków letniskowych nad morzem - przejdź tutaj. W nadmorskiej części miasta znajdują się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy im.

Fryderyka Chopina z pomnikiem tego wybitnego artysty i pianisty. Międzyzdroje częstokrotnie kojarzą nam się ze słynnymi artystami – zapewne za sprawą odbywającego się tu do 2006 r. Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam rozciągająca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami rąk słynnych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roku, kiedy w trakcie Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odbili tutaj pierwsi, polscy aktorzy.

Przy Alei znajduje się ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można odpocząć u boku figury tego znakomitego aktora i reżysera. Nie jedynie odciski dłoni, ale również całe sławy można zobaczyć w Gabinecie Figur Woskowych. Znajdują się tutaj artyści, politycy, postacie z bajek a także ludzie o nieprzeciętnym wyglądzie. Szukając koncepcji na urlop 2014 oraz licząc na aktywny odpoczynek można niewątpliwie postawić na Międzyzdroje. Przez to właśnie wielu ludzi spostrzega, iż wczasy na Mazurach są niesamowitym strzałem w dziesiątkę (sprawdź nasze typy).

To tutaj możemy spacerować po ogromnych leśnych terenach, zwiedzać piękne miasta, pływać w niesamowicie pięknych jeziorach i jeszcze w dodatku mieć okazję na podziwianie naprawdę wspaniałych zabytków. Co więcej możemy zameldować się w pensjonatach, które są naprawdę bardzo solidnie oblegane, lecz jednocześnie mamy do wyboru nocleg w miejscach praktycznie odseparowanych od świata, przez co mamy szansę na pewno wypocząć od tego, co zazwyczaj dzieje się dookoła nas. O tym jak niesamowite są Mazury z pewnością ma szansę świadczyć fakt, że z roku na rok znacznie więcej osób tam przyjeżdża, że są oni usatysfakcjonowani ze swojej decyzji i niejednokrotnie podkreślają, iż jeszcze powrócą w te rejony. Nie ma co się im dziwić, przecież to niesamowite miejsce nie jedynie na spacery oraz rowerowe wyprawy, ale również i na pływanie czy naukę żeglowania. Obowiązkowo trzeba tu powiedzieć, iż szansa odbycia wakacji w tak wspaniałym miejscu powoduje, iż każdy znajdzie tutaj coś dla siebie (noclegi w domkach całorocznych), tak osoba młodsza, jak i starsza, więc możemy być pewni, że nikt kto się tu zjawi nie będzie żałował własnej decyzji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.