Wyjątkowe propozycje noclegów nad morzem

domki letniskowe
Opracowanie: Sarah & Austin Houghton-Bird
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszyscy krajanie wiedzą, że Polska jest pełna cudownych okoliczności przyrody. Gdzie byśmy nie pojechali jest pięknie. Dlatego nikt nie jest zdziwiony, że są świetne pensjonaty Władysławo, bo jak wiemy ta miejscowość nadmorska, jak każda inna stara się przyciągnąć do siebie turystów. Wśród nadmorskich miejscowości jest zdrowa rywalizacja, chociaż prawda jest taka, że w każdym mieście w sezonie letnim, jak też po nim znajdą się chętni na wypoczynek.

Dlaczego? Bo każda z tych miejscowość doprowadziła do tego, że czymś się wyróżnia na tle innych, a to prowadzi do tego, że do wszystkich miejsc przybywają ludzie z powodu którejś atrakcji. Dobrym trafem będzie zatrzymanie się w pensjonacie, który serwuje również pyszne domowe posiłki – nie musimy wtedy szukać restauracji. Jeszcze lepiej, jeśli dom ma na wyposażeniu miejsce na grillowanie lub rozpalenie ogniska – wieczorne rozmowy przy ognisku na pewno zadziała na nas odprężająco. Dzień możemy poświęcić na relaks na basenie i w grocie solnej, mały seans w spa lub zwiedzanie okolicy.

Zróbmy wszystko, by weekend we dwoje zleciał nam pod znakiem wspólnego aktywnego odpoczynku. Możliwością dobrego odpoczynku od codzienności są również święta w górach - klikni. Nie zajmujemy się wtedy przygotowaniami, zakupami lub sprzątaniem, ale szukamy miejsca, które przygotowania do świąt zrobi za nas. Południe Polski ma specyficzny klimat i czy postawimy na Bieszczady, Tatry lub Beskidy, na pewno zaznamy góralskiej gościnności.

Kto wie, czy święta w górach będą od tej chwili naszą małą, rodzinną tradycją. Pośród osób planujących wczasy 2015 można wyróżnić dwie główne grupy. Grupa pierwsza woli korzystać ze zorganizowanych wyjazdów, wykupując wczasy w jednym z wielu biur podróży. Ich propozycja obejmuje praktycznie większość krajów świata, choć rzecz jasna wyjazdy w miejsca najbardziej odlegle są niestety bardzo kosztowne.

Do wybieranych najchętniej lokalizacji zaliczają się kraje basenu Morza Śródziemnego, zarówno po europejskiej, jak i afrykańskiej stronie. Jak co roku ciekawą propozycję ma także wybrzeże bałtyckie (http://www.ruszajwpolske.pl/noclegi/wybrzeze_baltyckie/kwatery_prywatne/r,24,2,1,index.html), Bułgaria, urlop nad Morzem Czarnym także jest bardzo chętnie wybierany przez klientów. Rosnącą popularnością cieszą się także bardziej odległe i egzotyczne kierunki, na przykład Kuba albo Tajlandia, dzięki taniejącym lotom wycieczki do takich krajów zaczynają mieć dość niskie ceny. Duża konkurencja w turystyce powoduje, że dziś ceny wycieczek w najpopularniejsze miejsca są bardzo niskie, mając kwotę półtora tysiąca złotych da się już bez problemów spędzić tydzień na jednej z piaszczystych plaż.
15-08-28 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.