Czy widziałeś już zdjęcia 3D?

Sesja zdjęciowa: "W magicznej krainie elfów"
Opracowanie: Katarzyna Zydroń KUKU STUDIO
Na podstawie: abcslubu.pl
Zdjęcia są jedną z najpiękniejszych pamiątek, gdyż pozwalają w każdej chwili wrócić do ważnego dla danej osoby momentu. Dzisiaj w sumie każda osoba ma w domu aparat, który robi szczegółowe fotografie. Nie potrzeba już wywoływania kliszy u fotografa, zdjęcia bowiem można zobaczyć bezpośrednio na domowym komputerze. Naturalnie, w przypadku istotnych okazji powinniśmy raczej skorzystać z usług zawodowego fotografa. Z jakiego powodu? Oczywiście ze względu na fakt, że przeważnie odpowiednio się on posługuje popularnymi programami graficznymi, które dla fotografii są niczym przyprawa dla potrawy. Dzisiaj fotografia daje nam naprawdę wiele świetnych możliwości.

Możemy robić tysiące zdjęć korzystając z jednego aparatu, możemy je dowolnie przerabiać, bawić się parametrami aparatów, by jak najlepiej wychwycić dany obiekt, mamy możliwość korzystania z współczesnych i praktycznych programów do obróbki zdjęć, których dzisiaj jest faktycznie mnóstwo. Żyjemy w tak rozwiniętych czasach, iż z dnia na dzień rozrost fotografii zaskakuje nas coraz bardziej.
3d
Opracowanie: Philippe Put
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po wymyśleniu miejsca powinniśmy we właściwysposób przyrządzić artykuł. Trzeba pamiętać, żeby ani jeden z elementów fotografowanego artykułunie był odblaskowy- metalowy. Spowoduje to bowiem odbicie fotografa albo w przypadku użycia lampy błyskowej następstwo biernego oświetlenia. Jak widzimy jest to bardzo luksusowe przedsięwzięcie, ponieważ zobowiązuje do wielu serii zdjęć.

Każde z wykonanych ujęć powinna być właściwe, staranniea także szczegółowe. Wszystkie fotografie muszą być wykonane w tej samej jakości. Bardzo często zdarza się, że ok 60-70 procent fotografii wykonanychpodczas w czasietakiej sesji jest negowanych. Istotnym argumentem, dlaczego takie fotografie są odrzucane jest za mała wyrazistość.
Szyld reklamowy
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Grafika jest ponadto dzisiaj prawdziwą podstawą fotografii, przykładowo tych wykonywanych do kolorowych magazynów, ponieważ gwarantuje znaczne pole do popisu jeżeli chodzi o poprawianie wyglądu osób widniejących na fotografiach. Niekiedy przerabianiem zdjęć trudnią się zawodowi graficy, niekoniecznie fotografowie, jacy specjalizują się też w takich kwestiach jak projektowanie logo online.

Logo to jeden z podstawowych elementów identyfikacji wizualnej określonej firmy, dlatego musi być więc wykonane bez zarzutu. Uzdolniony grafik jest więc obecnie na wagę złota i na pewno nie będzie narzekać na brak pracy czy zleceń. Dziś wszystko mamy w 3D, chodzimy na filmy z tym znaczkiem i możemy nawet zobaczyć takie zdjęcia 3D. Jak na razie najczęściej fotografie tego typu są robione z myślą o towarach, ale na pewno, po jakimś czasie, przejdzie ta moda na nasze codzienne fotografie. Bo wiele osób chciałoby mieć zdjęcie w 3D, które można byłoby przesłać rodzinie, która jest oddalona o parę tysięcy kilometrów od nas. Jak na razie fotografia produktowa zajmuje pierwsze miejsce przy zdjęciach 3D.

Daje to możliwość klientowi na zapoznanie się z produktem. Widzimy wyraźnie, co jest nam oferowane. Nie trzeba prosić o podsyłanie dodatkowych zdjęć, bo nie udało nam się czegoś zauważyć. Na fotografiach 3D widzimy każdy szczegół. Jest to na sto procent bardzo dobre rozwiązanie, ale muszą się tym parać profesjonaliści, bo w innym wypadku, na naszej stronie pojawią się marne imitacje zdjęć 3D a to będzie niekorzystnie świadczyło o nas, czyli o naszych produktach. Jeżeli nie mamy pieniędzy na zdjęcia obrotowe, to nie ma, co kombinować i najlepiej wstawić zwykłe fotografie. Ale z drugiej strony rzeczywistość jest taka, że powinniśmy inwestować w firmę, bo w innym wypadku nie będzie oczekiwanych efektów.
15-08-27 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.