Sposoby na aranżację salonu

Pokój dzienny, podobnie jak każde inne wnętrze, można urządzić na dużo różnych sposobów. Dobór wszelkich elementów do salonu zależny jest od mieszkańców. Aktualnie na rynku jest tak duży wybór mebli i dodatków, że każdy może stworzyć niepowtarzalne wnętrze. Rzecz jasna wymaga to pewnej wiedzy i poczucia smaku, jednak ogólnie nie jest to kłopotliwe zadanie. Wystrój wnętrz wchodzi również w zakres obowiązków niektórych profesji, na przykład dekoratora wnętrz.
Salon meblowy
Opracowanie: w00kie
Na podstawie: www.flickr.com
Przykładowe aranżacje salonu można obejrzeć w różnych źródłach. Będą to między innymi specjalistyczne gazety poświęcone tym zagadnieniom. Na dzień dzisiejszy jednak najczęściej sięga się do źródeł internetowych, których jest bardzo dużo. Wszelkiego rodzaju witryny, fora i blogi dotyczące urządzania domów zawierają wiele informacji dotyczących rozwiązań także w zakresie pokoi dziennych. Podane są tam charakterystyki rozmaitych stylów, w jakich to wnętrze może być zaaranżowane.

Sprawdź też

Jak zaaranżować przestrzeń dla relaksu?

Babie lato w salonie
Opracowanie: IMS GROUP
Na podstawie: IMS GROUP
Kiedy jesteśmy w pracy już parę godzin, z niecierpliwością oczekujemy na ten moment, gdy będziemy mogli już wyjść i pobiec do naszego kochanego mieszkanka. Nasz dom jest miejscem, gdzie odpoczywamy po ciężkim dniu. To właśnie tu zbieramy siły na następne wyzwania, jakie stawia przed nami codzienność. I choć lubimy wypoczywać w luksusowych hotelach podczas urlopu, to jednakże w domu czujemy się najbardziej komfortowo. Stąd też trzeba starać się ze wszystkich sił, aby nasz dom stał się upragnioną oazą spokoju.


Styl nowoczesny Jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie stylów jest styl nowoczesny. Ma on zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, w tym też w salonach. Nowoczesny salon często kojarzony jest z wnętrzem połączonym z kuchnią i oddzielonym od niej charakterystyczną „wyspą”. To rozwiązanie jednak nie zawsze jest dobre i jego powszechność stopniowo się zmniejsza. Styl nowoczesny stawia przede wszystkim na minimalizm. Objawia się on we wszystkich aspektach wystroju, a zatem w liczbie dodatków, wykorzystanych tworzywach czy kolorystyce. Pokój dzienny w stylu nowoczesnym zwykle urządzony będzie w jasnych barwach takich jak biel czy beż. W pomieszczeniach w stylu nowoczesnym spory nacisk kładzie się także na przestrzeń, otrzymaną poprzez ograniczenie ilości mebli. Więcej tutaj domowe dekoracje.

Styl orientalny
meble w sklepie meblowym
Opracowanie: Monika Ďuríčková
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejnym bardzo często spotykanym stylem jest styl orientalny. Oparty jest on przede wszystkim na użyciu akcesoriów typowych dla innych kultur. Szczególną rolę będą mieć tutaj kraje azjatyckie. Stosuje się tworzywa typowe dla innych krajów; typowe jest zastosowanie na przykład bambusa. Aranżacje salonu w stylu orientalnym niejednokrotnie zawierają rozmaite rzeźby i malowidła o charakterze orientalnym, umeblowanie w tamtejszym stylu i egzotyczne elementy dekoracyjne.
14-06-06 12:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.