Aranżacja

Salon, a więc pokój dzienny musi być miejscem, w jakim każdy mieszkaniec domu bądź mieszkania będzie czuł się naprawdę dość dobrze. W tym celu absolutnie należy zadbać o jego praktyczne urządzenie. Salon musi być możliwie jak najbardziej przestronny, dodatkowo niezbędne jest wyznaczenie miejsca na codzienne rozrywki, oglądanie filmów, czytanie książek lub spotkania z przyjaciółmi.
Fototapety perspektywiczne, przykłady grafik na fototapetę
Opracowanie: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Współcześnie salony są przeważnie połączone z kuchnią, co tworzy jedną, dużą przestrzeń, tym samym niezbędne jest dopasowanie stylistyki salonu do kuchni. Tym sposobem zachowa się niezbędną jednorodność stylistyczną. Najistotniejszym krokiem jest wykorzystanie odpowiedniej stylistyki. Pokój dzienny jest miejscem, w którym możemy zaszaleć z barwami.

Rozwiązaniem dla tradycyjnych ścian, pomalowanych na jeden kolor lub klasycznych tapet są oczywiście fototapety do salonu, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na rynku mamy szansę odszukać bardzo szeroki wybór motywów. Na przykład, jeżeli salon jest naprawdę mały, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się fototapety uliczki - sprawdź tutaj: miasta na wielkoformatowych grafikach.

Sprawdź też

W jaki sposób notebook może stać się fragmentem wystroju mieszkania?

komputer
Opracowanie: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Błyskawiczna rada dla kogoś kto wpatruje się teraz w ściany swojego mieszkania i dochodzi do wniosku, że w sumie musi coś jakoś zmienić. Krótkie wyjaśnienie: strzałem w dziesiątkę są oryginalne fototapety. Z całą pewnością można za relatywnie niewielkie pieniądze Dosyć często musimy samemu wybrać wystrój takiego domu, co znacznie podnosi koszt jego doprowadzanie do stanu gotowego do zamieszkania. Jednakże, dziś dzięki rozwiniętej technice jesteśmy w stanie w nawet tani sposób zaaranżować nasz wymarzony dom.


Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że perspektywa ulicy jest niejako „przedłużeniem” ściany i optycznie powiększa pokój. Warto wziąć to pod uwagę. Co więcej, jest to dość ciekawy wzór, który pasuje do większości mieszkań, bez względu na ich styl. Świetnym rozwiązaniem będzie też zamówienie fototapety z wybranym przez siebie zdjęciem lub powiększające domową przestrzeń.

Fototapety z miastem, przykłady grafik na fototapetę
Opracowanie: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Tym sposobem niejako spersonalizuje się wnętrze oraz nada się mu stosowny charakter, zwłaszcza jeśli zdjęcie jest osobiste bądź samodzielnie zrobione. W dekorowanym salonie koniecznie należy zadbać o wygodę. Sofa i fotele, najlepiej z tego samego zestawu to podstawa. Ilość takich mebli zależy od tego, jak dużo osób mieszka w danym mieszkaniu i będzie w związku z tym z salonu korzystała. Telewizor warto postawić w centralnym miejscu. Można go włożyć go w salonowy regał lub zdecydować się na zamieszczenie go na ścianie, tym samym nie będzie zabierał dużej ilości miejsca.

W dodatku, w salonie powinien znaleźć się miejsce dla fanów książek. Może to być fotel z niewielkim stoliczkiem. W tym miejscu koniecznie trzeba postawić lampkę.
14-06-04 12:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.