Projektowanie domu i jego indywidualny charakter

Aranżacja wnętrz jest sprawą bardzo indywidualną. Należy znać siebie i swoje potrzeby, aby stworzyć środowisko przyjazne, w którym będziemy się czuli dobrze. Zazwyczaj każdy z domowników ma kompletnie inne wyczucie piękna, a a tym samym inne wymagania. Inne oczekiwania od wystroju domu ma wielodzietna rodzina, single, a inne para młodych ludzi, czy para z dzieckiem..

Teak na podłodze
Opracowanie: DLH Poland
Na podstawie: DLH Poland
Wbrew wyobrażeniom, urządzenie domu, czy mieszkania nie jest bardzo kosztowne. Dobór kolorystyki ścian, mebli, podłóg i dodatków powinien być mądry i przemyślany. W konsekwencji nie musimy zlecać tego zadania firmie, która zajmuje się aranżacją wnętrz- nikt obcy nie zna nas tak dobrze jak my sami:).

Skoro wybudowaliśmy dom, jest w stanie surowym zamkniętym, lub przeprowadzamy się do nowego mieszkania pierwszym krokiem powinno być rozeznanie w rzeczach, które już mamy. Wywalenie wszystkiego i zaczynanie od nowa to istne kamikadze i wpędzanie w duże koszty- na pewno jest coś co chcemy mieć. Stary, zdobiony kredens z witrażowymi witrynkami po prababci może się stać natchnieniem do aranżacji w nowym wnętrzu (nawet w bardzo nowoczesnym salonie można go odpowiednio ukazać, np. w roli okazu, rzeźby, jako element prowokacyjny).

Wstępne aranżacje podłóg, podstawowej kolorystyki ścian, tapety, czy fototapety jest możliwa do podglądu przy użyciu odpowiednich programów do aranżacji wnętrz. Nie jest to Autocad 2010, na którym trzeba się koniecznie znać. Posiadają bardzo intuicyjny interfejs. Przykładowy program do aranżacji wnętrz można ściągnąć ze strony Ecru, czy IKEA. Coraz częściej spotyka się też oddzielny program do projektowania kuchni. Dzięki takim pomocnym narzędziom ławo sprawdzić ,czy wyśniona kuchnia retro ma prawo bytu w Twoich czterech kątach. Można też podglądnąć jak wyglądają panele do łazienki i czy nie lepiej powrócić do tradycyjnej glazury. Składając kuchnie black red white możemy poznać koszt zestawu wybranych elementów. Dodatkowym atutem korzystania z gotowych programów do projektowania wnętrz jest trójwymiarowość. A może fototapety do kuchni? Pamiętaj, że powinny być zmywalne i odporne na brud. Gotowe zestawienia kolorów farb dostępne są na stronie Dekoral. Jeśli chcesz dodatkowo ożywić puste i płaskie ścienne dekoracje dobierz naklejki na ścianę lub naklejki na meble. Mówiąc o kuchni, to mam coś dobrego do polecenia. Oczywiście dla tych, którzy mają to szczęście i mieszkają w Poznaniu. W tym mieście znalazłem świetną kuchenkę gazowo-elektryczną (link).

Sprawdź też

Nowoczesne oświetlenie domu czy biura - lampy wiszące,kinkiety, lampy kryształowe

Opracowanie: Dziedzic
Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam wystarczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobaczyć w wyobraźni gotowego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z kolei inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości. W jaki sposób uprościć niełatwe zadanie dopasowania oświetlenia do domu? W jaki sposób czerpać prawdziwą przyjemność kupując lampy do mieszkania lub domu? Czy te same zasady możemy zastosować, wybierając lampy biurowe?


Istotnym zakupem jest nawet nabycie takich rzeczy jak filtry powietrza (więcej tutaj). Nie decydujmy się na te najtańsze. Najlepiej dokładnie przyjrzyjmy się ofertom i opiniom w sieci. Wypytajmy też znajomych, może oni mają coś godnego polecenia. W internecie znajdziesz mnóstwo poradnikowych, dzięki którym wiele pracy wykonasz samodzielnie.
05-06-15 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.