Konsole i gry na Playstation

Świat gier, powiedzmy, komputerowymi, jest dużą gałęzią przemysłu rozrywkowego, która posiada swoich znanych twórców, kultowe tytuły, swoje targi nowości, wyróżnienia... Jest to dziś tak duża branża, jak cały przemysł produkcji kinowych z jego studiami w Hollywood i największymi reżyserami. Pierwsze gierki towarzyszyły komputerom, od chwil, kiedy te umiały pokazać na ekranie trochę więcej, niż jedynie tekst (tak jak w systemach UNIX). Ukazały się pierwsze tytuły, na przykład Bomberman, Pacman oraz pozostałe legendy, ale szybko uznano, że zapotrzebowanie na takiego rodzaju rozrywkę wciąż wzrasta, a nie każdy chciałby, czy jest w stanie nabyć komputer.

Z tego powodu utworzona została całkiem nowa gałąź produktów, inna partia świata gier, dedykowana wyłącznie im. Pojawiły się pierwsze konsole.
Gry na kosnolęw Blackgames.pl
Na podstawie: Blackgames.pl
Najsłynniejsze konsole, poczynając od tych pierwszych, to NES (japoński sprzęt, Nintendo Entertainment System), który w naszym państwie z pewnych przyczyn nie był dostępny, dlatego ukazały się jego odpowiedniki, do dziś działające w wielu domach: Pegasus. Te niepozorne urządzenia podłączane do ekranów telewizora, umożliwiały granie w Contrę czy pierwsze części Mario Bros.

Już w latach 90' pielgrzymki małych pasjonatów oblegały każdy sklep z grami, kasetami i pierwszymi płytami CD.
Blackgames.pl - konsole
Na podstawie: Blackgames.pl
Bez komplikacji możliwe jest, by pod różne konsole podpiąć klawiaturę, myszkę czy dysk twardy i bez skrępowania używać sieci, komunikatora lub oglądać filmy. Dla graczy przenośnych konsoli, którym gry na PS3 lub gry na 3DS sprawiają radość zarówno w drodze, w szkole jak i w autobusie, Nintendo przygotowało i dokładnie przedstawiło w ofercie konsole 3DS. Posiadają ekran, który ułatwia oglądanie obrazu w trójwymiarze, przy czym niepotrzebne jest założenie specjalnych okularów.

Dziś najpopularniejsze urządzenia to XBOX 360 (blackgames.pl/xbox-360-konsole-c-130_131.html) oraz Playstation 3 (blackgames.pl/playstation-3-c-981.html). Zaopatrzone w mocne, wielordzeniowe procesory, pojemne dyski i połączenie z Internetem. Najpopularniejsze gry na XBOX 360 to seria Battlefield, naszej produkcji Wiedźmin lub Assassins Creed, zaś gry na Playstation 3 to God Of War, kontynuacje serii GTA oraz najnowszy Tomb Raider. Sprzęty Nintendo są mobilne, dlatego – podobnie jak inne konsole (sklep z takimi grami) – wymagają pełnej baterii.

Jest to jeden z problemów, jakie można spotkać użytkując konsole zasilacza. Jak każdy przenośny sprzęt, konsole wyposażone są w wiele praktycznych funkcji, m.in. w WiFi, odtwarzacz muzyki czy aparat z dwiema soczewkami, z możliwością robienia zdjęć w jakości 3D. Ponadto producent oferuje niemało ciekawych gier znanych z poprzednich konsoli. Świat gier komputerowych to jeden z najszybciej rozwijającychsię segmentów rozrywki. Dzięki rozmaitym efektom Playstation 3 oraz gry na PS3 wydają się być coraz bardziej prawdziwe, natomiast użytkownik ma szansę wcielić się w swojego idola w wirtualnym świecie.
15-08-29 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.