Zdobienie mieszkania

Opracowanie: JeremyGeorge
O charakterze danego pomieszczenia decydują nie tylko użyte materiały konstrukcyjne, ale również wszelkiego rodzaju ozdobne. Wybór w tym zakresie stale się poszerza, a same części dekoracji podlegają trendom. Ozdabiać można generalnie każdą cześć domu czy mieszkania. Wybór dotyczy kolorów, stylów, kształtów. Coraz większa liczba ludzi decyduje się na wykończenie domu w stylu nowoczesnym, minimalistycznym. Z drugiej strony jest znaczna grupa miłośników klasycznych rozwiązań, lubujących się w elementach i ozdobach antycznych lub stylizowanych na antyczne. Dostępna jest szeroka gama rozwiązań oraz przedmiotów o charakterze ozdobnym. Jeden element może przesądzić o stylu całego wnętrza. Przykład mogą stanowić panele szklane. Jest to rozwiązanie stosunkowo nowe, będące w stanie z powodzeniem zastąpić tapety.

Sprawdź też

Jak znaleźć odpowiednie miejsce na fototapetę?

Aranżacja wnętrz
Opracowanie: Builders Design
Na podstawie: http://www.flickr.com
Fototapety charakteryzują się dziś dość dużą popularnością, ponieważ gwarantują bogactwo ciekawych wzorów. Można zdecydować się na tapetę z motywami architektonicznymi czy przedstawiającą środowisko naturalne, chociażby lasy. Niemniej, planując zawieszenie podobnej tapety, należy dokładnie się zastanowić, która ściana w tym celu będzie najlepsza.


Dekoracje ścienne

Poza panelami oferowane są przeróżne elementy, będące w stanie zmienić styl i wygląd ścian. Przez całe lata królowały tapety, znajdowały się właściwie we wszystkich mieszkaniach. Były one dopasowane do rodzaju wnętrza, w którym były zlokalizowane, czyli przykładowo ciemne do przedpokoju czy korytarza, tapety kolorowe lub postaciami z baśni w pomieszczeniach dla dzieci. Aktualnie nie stosuje się już tapet, na rzecz różnorodnych farbna ścianach. Wykorzystuje się różne barwy, które również świadczą o stylu wnętrza. Innym interesującym rozwiązaniem są fototapety. Jest to także element stosunkowo nowy, szczególnie w polskich domach. Nierzadko fototapety wykorzystywane są w lokalach użytkowych, czyli barach, restauracjach czy sklepach. Mogą przedstawiać właściwie wszystko, od roślin aż po panoramy miast. Ciekawym rozwiązaniem są mapy, służące do celów dekoracyjnych. Niektóre z nich stylizowane są na stare, inne są współczesne i mogą także być wykorzystywane do celów praktycznych. Dekoracje okien

Analogicznie jak w przypadku ścian, istnieje wiele możliwości dekoracji okien. Będą to przede wszystkim wszelkiego typu firany, zasłony i rolety, które można wieszać na różne sposoby w zależności od gustu. Elementy te mogą być wykorzystywane zarówno do zasłaniania okien, jak i wyłącznie do dekoracji. Ciekawym rozwiązaniem są naklejki na szyby, które mogą być używane zamiast firanek, regulując dostęp światła, jak również są świetną dekoracją. Wzorów istnieje bardzo dużo, w większości są to jednak wzory roślinne.
Opracowanie: B.S.
13-03-08 14:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.