Siłownia w domu dla każdego

Gdy posiadamy własny dom świetnym pomysłem jest stworzenie w nim niewielkiej siłowni. Często mamy jakieś pomieszczenie, z którym nie wiemy co zrobić, jak je urządzić. Ustawienie tam przyrządów do ćwiczeń będzie najlepszym co możemy zrobić. Zwłaszcza jeśli zależy nam na zbudowaniu dobrej kondycji i zdrowia, a wizja ćwiczenia w obecności innych osób jest dla nas ogromnie niemiła. Wówczas ćwiczenia we własnym mieszkaniu są wyjściem.
ćwiczący mężczyzna
Opracowanie: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby jak najlepiej wyposażyć naszą siłownię, wybrać dobrej klasy sprzęt, warto odszukać świetny sklep sportowy. Fachowy sprzedawca z pewnością poradzi nam jak dokonać wyboru. Zwłaszcza jeśli już zdecydowaliśmy czy będziemy ćwiczyć tylko konkretne grupy mięśni, czy jednak potrzebujemy sprzętów do budowania gibkości. Sprzęt do siłowni niestety nie jest tani, lecz jeżeli dobrze zaplanujemy jej wyposażenie z pewnością nie wydamy ogromnego majątku. Nie decydujmy się na najtańszy sprzęt, warto wydać na początek odrobinę więcej na maszyny lepszej jakości. Będziemy przez to mieli gwarancję, że wystarczą na długi czas i nie trzeba będzie wymieniać ich już po roku. Wyposażenie siłowni wymaga trochę czasu. Dobrze jest porównać propozycje paru sklepów i zdecydować się na tę, która będzie najlepsza. Dopytajmy o upusty – wiele sklepów z chęcią ich udziela, w szczególności jeśli kupujemy więcej niż jeden sprzęt (np. ławki treningowe, atlasy treningowe i hantle).

Co dobrze jest kupić? Na pierwszym miejscu jest atlas do ćwiczeń. Wielu z nas atlas kojarzy się wyłącznie z ćwiczeniem ramion, a ma on jeszcze wiele innych funkcji. Można rozwijać na nim grupy mięśni nóg, można też mięśnie grzbietu i brzucha. Wystarczy tylko poszukać w Internecie – znajdziemy wiele ćwiczeń do wykonania na tego typu przyrządzie. Są naturalnie różne atlasy treningowe. Zapytajmy sprzedawcy w sklepie, który poleca nam biorąc pod uwagę ilość miejsca jaką mamy, fundusze i oczywiście nasze plany treningowe. Zwróćmy także uwagę na ławki treningowe, np. http://www.sport-shop.pl/sprzet-silowy-lawki-c-103_102.html. Także pozwalają na ćwiczenia różnych partii mięśni. Przede wszystkim dostosowane są do budowania mięśni brzucha i pleców, lecz wykorzystuje się je także do treningu mięśni klatki piersiowej przy użyciu hantli. Ławka nie zajmuje dużo przestrzeni, a w razie potrzeby zawsze możemy ją złożyć i postawić gdzieś z boku. Warto także posiadać w siłowni komplet hantli, może bieżnię – jeżeli nie chcemy uprawiać joggingu na wolnym powietrzu, albo orbitreka. Pomyślmy w jaki sposób chcemy pracować nad formą i wówczas zaplanujmy zakupy.

Sprawdź też

Co warto robić gdy mamy trochę wolnego? Bez wątpienia należy spędzić ten czas w sposób aktywny. Rodzi się pytanie: jak?

sporty zimowe
Opracowanie: boogy_man
Na podstawie: www.sxc.hu
Dwudziesty pierwszy wiek często się opisuje jako erę aktywności i podzielności uwagi – zajmowanie się licznymi aktywnościami, szczególnie jednocześnie, jest uznawane obecnie za oznakę zdrowia i witalności, a z reguły również inteligencji. Nie bez znaczenia jest wybór dobrego sprzętu do ćwiczeń w przypadku, czym jest aktywny wypoczynek - czytaj wiecej...http://poza-domem.pl/ . Prezentowane dziś możliwości są imponujące w najwyższym stopniu. Wybór kolejnych zestawień, wyjątkowo docenianych na rynku, trafia perfekcyjnie w obecne potrzeby i wymagania klientów.


Powinniśmy zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną, a domowa siłownia na pewno nam w tym pomoże. Nie wahajmy się więc urządzić jej w domu, jeżeli tylko posiadamy chociaż jedno puste pomieszczenie.
12-08-07 16:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.