Łazienka w stylu retro – jak zaaranżować?

Popularność retro znajduje też swoje odzwierciedlenie w wystroju wnętrz. Wytworna łazienka z początku XX wieku to świetne rozwiązanie dla fanek retro. Łazienka i reszta mieszkania powinny z całą pewnością tworzyć całość, z tego powodu można skoncentrować się na jednym dominującym stylu. Retro to fajny styl i daje sporo perspektyw, stąd też możemy zdecydować się na uroczą łazienkę prosto z lat 50-tych lub na ciekawy salon kąpielowy zdecydowanej kobiety.
łazienka, stylowa łazienka
Opracowanie: Maryanne
Na podstawie: http://www.flickr.com
Retro, czyli jak? Drewniane podłogi, pasiaste tapety i zdobione krany – to pierwsze myśli sugerujące retro. Ekstrawaganckie kabiny Dolphi i kosmiczne krany nie łączą się z retro wizją wnętrza. Jednak warto spróbować połączyć style i w ten sposób wykreować coś zupełnie innowacyjnego. Propozycje sklepów ułatwiają wszystko, dlatego że są idealne zestawy dla miłośników pierwszej połowy XX w., ale także inspirowane epoką. Ładna łazienka w stylu retro to też sztywne zasady, ale intrygująca seria Roca Dama Senso łącząc się z drewnianymi podłogami i nietypowymi dodatkami może dać faktycznie ciekawy efekt. Zobacz na przykład te produkty.

Drewno w łazience Popularność elementów z drewna w łazienkach jest zauważalna. Właściwie zaimpregnowane najlepsze gatunki drewna pozwalają stworzyć ciekawy klimat. Złote i mosiężne dodatki będą pasowały do tego bardzo dobrze, dlatego trzeba dobrać krany dokładnie w tym stylu. Retro to zdecydowanie wanna, a dobrym rozwiązaniem jest ta zabytkowa na nóżkach. Wszystko co z drewna jest drogie, dlatego niezłym rozwiązaniem okazują się płytki drewnopodobne Halcon.

prysznic, kabina prysznicowa
Opracowanie: charlene mcbride
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pastelowe retro Retro to nie jedynie ozdoby i luksusowe dodatki, ale też słodkie, wnętrza z cukierków. Ceramika sanitarna jest też do kupienia w najróżniejszych kolorach, chociaż przywykliśmy do bieli. Pastele pozwolą zaprojektować piękne wnętrze w stylu amerykańskich filmów. Tapeta w pasy lub kolorowe groszki jest tłem dla pięknej łazienki.

Sprawdź też

Aranżując przestrzeń w naszym mieszkaniu trzeba zadbać o idealny wygląd każdego pomieszczenia, niezależnie od jego przeznaczenia

Łazienka, wanna Easy
Opracowanie: Roca
Na podstawie: Roca
Dotyczy to również łazienki, która jest oczkiem w głowie niejednej pani domu, szczególnie wówczas, gdy nie ma ona urządzonej osobno toaletki dla siebie. W takim wypadku łazienka powinna być odpowiednio urządzona z miejscem tak na środki czystości, jak i kosmetyki.
Szczególną rolę w łazience pełni miejsce do mycia, a więc wanna, ewentualnie prysznic. Wanna jest o tyle bardziej praktycznym rozwiązaniem, że można ją przystosować także pod prysznic. Użytkownicy mogą się w wannie położyć, zrelaksować – bądź, gdy jest należycie oszklona – zrobić sobie szybki prysznic.


Wszystko Jest zależny od postanowień, ale to szczegóły stanowią o całości, więc trzeba pamiętać, że też buteleczki na kosmetyki wiele znaczą. Najlepiej opierać się także na całych zestawach, np. Cersanit, aby stworzyć spójną całość.
13-02-26 14:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.