Rękodzieło świąteczne

Świąteczne dni najczęściej kojarzą się z wieloma rzeczami. Są długie kolejki w hipermarketach, święty Mikołaj i dom pachnący jedzeniem. Odwiedziny najbliższych, elegancko ubrana choinka i podarunki, mnóstwo podarunków. Dzisiaj zasugeruję wam właśnie, w jaki sposób zdobyć jedyny w swoim rodzaju prezent dla bliskich. I to z klasą, ponieważ w masie chińskiej tandety ja sugeruję coś jednorazowego, ręcznie robionego. Rozpocznijmy od modnych ostatnio dodatków do odzieży, jakimi są mitenki.

Sprawdź też

Elementy niezbędne w łazienkach

łazienka
Opracowanie: Graham Hill
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nabywanie rozmaitych elementów do domu wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji. Wypływa to przykładowo z tego, że na dzień dzisiejszy w sklepach jest wielki wybór produktów do wykańczania domów, jak również elementów tworzących wystrój wnętrz. Ten wielki wybór odnosi się także do łazienek, będących niezwykle specyficznymi pomieszczeniami. Istnieje szeroka oferta zarówno koniecznych akcesoriów do łazienek takich jak urządzenia sanitarne, a także mebli do łazienki i różnego rodzaju dodatków stanowiących wystrój. Do tych drugich zaliczają się zestawy łazienkowe, na jakie składają się różne akcesoria.


Artillo
Zapewne ta nazwa wam nic nie przynosi na myśl. Rozjaśnię więc sytuację. Mitenki to rękawiczki bez rurek na palce, które na pewno zauważyliście na filmach historycznych. Ich nowoczesna odmiana nie posiada oczywiście koronek i falbanek. Możemy je obejrzeć w wielu kolorach i krojach i zrobione z różnego włókna. Mitenki sporadycznie można odszukać w pasażach handlowych, rekomenduję jednak poszukać w Internecie i w pracowniach z rękodziełami. A jeśli masz talent, można stworzyć rękawiczki samodzielnie na drutach. Ukochana osoba bez wątpienia doceni taki podarek.

Ręcznie robione kartki świąteczne to następna rzecz, jaką pragnę omówić. W XIX wieku, gdy po raz pierwszy pojawiły się okolicznościowe pocztówki, były one rękodziełem. Każda była przez to wyjątkowa. Dziś niestety ten zwyczaj został zapomniany, pocztówki stały się banalne i większość z nich jest mówiąc wprost w złym guście. Dlatego trzeba postawić na kartki świąteczne ręcznie robione – znaleźć je da się oczywiście w Internecie. Trzeba dokładnie poszperać, wyłożyć nieco więcej gotówki, niż na sklepową pocztówkę i sprawić rodzinie i znajomym szczęście.

rękodzieło
Opracowanie: PERFECTA
Na podstawie: PERFECTA
Istnieje lista elementów, które lubią ginąć. Wszyscy mogą dopisać jakąś pozycję od siebie – pendrive, parasolki, skarpetki. Wielbiciele książek dodadzą jeszcze bez wątpienia: zakładki do książek. Warto posiadać w rezerwie kilka z nich. Ale nie opłaca się nabywać masowo wytwarzanej tandety z plastiku. Osobno malowane i niezwykłe zakładki do książek, ukazujące ulubionych bohaterów literackich z pewnością uradują każdego miłośnika.
Opracowanie: Jan Kuc
12-09-21 15:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.