Oświetlenie pokoju - jak urządzić

Bardzo istotne w aranżacji wnętrz każdego mieszkania musi być oświetlenie. Możemy przy jego pomocy podkreślać piękne elementy pomieszczenia, można też w cieniu ukryć małe niedociągnięcia. Oświetlenie salonu musi być odpowiednio przemyślane, aby było efektowne i samodzielnie stanowiło ozdobę wnętrza. Przede wszystkim pomyślmy czy odpowiednie dla nas są tradycyjne żyrandole czy może wolimy odmiennego rodzaju światła. W obecnych czasach z pewnością mamy ogromny wybór. Możemy zainstalować halogenowe lampy, LEDowe oświetlenie punktowe albo wybrać odmienne rozwiązania.
Coraz popularniejsze w Polsce robią się lampy stojące (*link*) podłączone do głównego włącznika światła przy drzwiach do pokoju. Umieszczone w paru punktach pokoju, z żarówkami o zróżnicowanej mocy mogą zapewnić doskonałe światło zarówno do czytania, jak również oglądania telewizji, a także do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi na spotkaniach, lub też na miły wieczór z ukochaną osobą.

Sprawdź też

Jak oświetlić pokój dzienny

Opracowanie: Nancy Hugo,CKD
Rozmieszczenie światła systematyzuje kompozycję pomieszczenia i ostatecznie decyduje o jego stylizacji. Dobrze rozlokowane lampy sprawią, że będziemy mogli poczuć się dobrze w swoim lokum. Nie mogą przytłoczyć wnętrza, ale je podkreślić. Na jakiej zasadzie dopasować oświetlenie?


Oświetlenie pokoju ma być nie tylko funkcjonalne - więc przykładowo umożliwiać czytanie, ale również ma być ładne. Przykładowo piękne kinkiety - nie stanowią tylko źródła światła, ale i elementy ozdobne, które muszą być dobrze dobrane do aranżacji pokoju.

Apdmarket.pl - lampy
Na podstawie: Apdmarket.pl
W nowoczesnym wnętrzu nie będą odpowiednio prezentowały się stylizowane, rustykalne lampy. I odwrotnie - do pięknego klasycznego pomieszczenia umeblowanego meblami z epoki nie powinniśmy wstawić minimalistycznej lampy z metalu, bo będzie wyglądała beznadziejnie.

Jeżeli nie znamy się na urządzania pomieszczeń, nie mamy pewności co do czego dopasować, a jednak chcemy posiadać dom zaaranżowany w dobrym guście możemy zdecydować się na usługi projektanta oświetlenia. Z pewnością pomoże nam i poradzi jakie oświetlenie najlepiej zda egzamin w naszym domu. Nie ma znaczenia czy chcemy posiadać klasyczny żyrandol, czy może wolimy stojące lampy, lub kinkiety wieszane na ścianach, z pewnością dobierzemy coś do naszego gustu.

Świetnie dobrane oświetlenie z pewnością pozwoli podkreślić efektowne części wnętrz.
12-09-18 09:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.