Przestrzeń artystyczno-biznesowa w Łodzi

loft
Opracowanie: Opal Property Developments
Na podstawie: Opal Property Developments
W zabytkowych pofabrycznych budynkach na Księżym Młynie, będących kiedyś częścią dawnego imperium Karola Scheiblera firma Opal Property Developments zamierza pod szyldem „Posiadło Księży Młyn” stworzyć wyjątkowy punkt na mapie Łodzi.

Nazwa miejsca nawiązuje do łódzkich tradycji i oznacza obszar, na którym prowadzono kiedyś działalność rzemieślniczo-przemysłową. Dziś deweloper pragnie zmienić to miejsce w kreatywną, artystyczno-biznesową przestrzeń, która swoją ofertą przyciągnie Łodzian oraz turystów. Oferta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy swoją działalnością wpiszą się w charakter tego miejsca.

Posiadło będzie nowym punktem na mapie Łodzi. To kolejny przykład na to, że rewitalizacja nie jedno ma imię. W przypadku tego projektu, budynki będą odświeżane, teren uporządkowany i mamy nadzieję, że szybko wprowadzą się nowi najemcy, którzy tchną życie w ten unikalny kawałek Księżego Młyna. Chcemy, by były tu restauracje, kluby, kawiarnie, sklepy meblowe, wnętrzarskie, outlety, rozmawiamy też z klubami squash i fitness. Mamy piękne, ogromne przestrzenie, które możemy zaoferować na bardzo korzystnych warunkach i jednocześnie stworzyć nową przestrzeń miejską – mówi Dorota Urawska, marketing i PR manager w Opal Property Developments.

loft
Opracowanie: Opal Property Developments
Na podstawie: Opal Property Developments
Zgodnie z wizją inwestora ma być to miejsce otwarte dla ludzi, pełne życia oraz takie, w którym łodzianie będą z przyjemnością spędzać swój wolny czas i oddawać się kulturalnej rozrywce. Celem jest wykreowanie unikatowego miejsca, które będzie wyróżniać się na tle standardowych biurowców i centrów handlowych oraz pomoże przywrócić Księżemu Młynowi dawną świetność. Posiadło Księży Młyn to zabytkowe budynki, klimat starej Łodzi, najciekawsze butiki oraz kluby, lecz także biura, pracownie i sklepy, które mają przyciągać zarówno Łodzian, jak i turystów. Szybki rozwój tej centralnej części miasta, a w szczególności ulicy Tymienieckiego, sąsiedztwo loftów U Scheiblera, czy też Łódź Art. Center są dodatkowymi atutami dla rozwoju Posiadła.

Opal Property Developments czerpie dobre wzorce z projektów światowych. Księży Młyn ma być jak berliński Kreuzberg i Prenzlauerberg, zyskać sławę paryskiego Montmartre i Marais, przywoływać klimat londyńskiego Soho, a nawet Camden Town oraz stać się łodzkim Meatpacking District i Greenwich Village z Nowego Jorku.
Chcemy stworzyć centrum kultury i rozrywki, w którym będą odbywać się niecodzienne imprezy oraz wydarzenia o charakterze zarówno komercyjnym, jak i niszowym. Centrum kulturalne jest elementem planu zrewitalizowania Księżego Młyna, który pełen jest pięknych, lecz wciąż nieodkrytych zakątków. Zależy nam, aby Posiadło spełniało kilka funkcji i żeby ta wyjątkowa część miasta na nowo odżyła. Oferowane przez nas warunki wynajmu są bardzo atrakcyjne, a dodatkowo firmy ― które zaproponują ciekawe przedsięwzięcia pasujące do koncepcji Posiadła ― mogą liczyć na dodatkowe zachęty np. wakacje czynszowe – dodaje Dorota Urawska.

Do dyspozycji najemców firma Opal Property Developments w pierwszym etapie inwestycji przekazuje lokale o powierzchni 6000 m². Łącznie projekt będzie miał około 43 000 m2 powierzchni.
W Posiadle już teraz sporo się dzieje. Z początkiem sierpnia 2010 na terenie obiektu ruszyły zdjęcia do krótkometrażowego filmu realizowanego w ramach projektu "Łabędź", czyli akcji edukacyjnej skierowanej przeciwko przemocy wśród młodzieży. W październiku odbędą się warsztaty Akademii Sztuk Pięknych oraz część Fashion Week Poland.

LOKALIZACJA:

- Przy ul. Tymienieckiego 3/7, na terenie historycznego Księżego Młyna zlokalizowanego w samym sercu miasta.
- W bliskiej odległości od słynnych loftów U Scheiblera oraz innych nowych projektów mieszkaniowych (SGI Baltis przy ul Tylnej, JW. Construction przy ul. Tymienieckiego, Milionowa Residence przy ul. Milionowej)
- W bezpośrednim sąsiedztwie Łódź Art. Center
- W bliskiej odległości od przystanków komunikacji miejskiej (Kilińskiego i Piotrkowska)
Na podstawie: GENESIS PR
Opracowanie: Monika Wlaźniak
10-10-08 10:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.