Patery na owoce - czyli modny pomysł na kolorowy stół

patera
Opracowanie: Bugatti
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl
Kiedyś na stole w jadalni leżał dziergany obrus, pamiętający czasy pra-pra-babci, a na nim wdzięcznie prężył się kryształowy, często dość brzydki i toporny wazon. Warunkiem jednak, by ten miał się gdzie puszyć, był odpowiednio duży stół. I tak kolejne pokolenia obskubywały rąbek pra-babcinego obrusa i z niechęcią polerowały pełną załamań kryształową maszkarę.

Szczęśliwy był ten, kto miał mały stół, albo wcale nie posiadał jadalni. Choć, względne to szczęście, bo wzrok takiego delikwenta często padał na równie brzydką ceratę na kuchennym stole. Też niezbyt atrakcyjna alternatywa.

Patera na owoce drewniana Frame
Opracowanie: Skagerak
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl
Wspomniawszy z nostalgią czasy PRLu, możemy przenieść się ku kolorowej, designerskiej, pełnej rozmachu i wdzięku współczesnej jadalni, strojnej w oryginalne patery na owoce najsłynniejszych producentów. Patera na owoce stała się trendy z racji czasów obfitości – teraz można kupić i wyeksponować na ładnej paterze owoce z każdego zakątka świata. Trudno więc się dziwić wspomnianym przez nas czasom PRLu, że pater na owoce nie kochały, bo, najzwyczajniej w świecie, nie było w polskich sklepach i na bazarach egzotycznych owoców. Chyba, że ktoś gdzieś zdobył plastikowe imitacje, które mogły bezpiecznie na stole poleżeć. Wtedy patera, a i owszem, miała rację bytu. Kiedyś prawdziwe owoce nie uchowałyby się nawet godziny, pożarte przez złaknionych witamin domowników.

Patera na owoce drewniana Dropp!
Opracowanie: MENU
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl
Skoro obecnie jest owoców do wyboru i do koloru, tyleż samo jest i pater. Głębokie, płytkie, proste, fantazyjne, drewniane, stalowe, z tworzywa – jaka się komu wymarzy, taka zagości na jego stole. Światowi producenci – m.in. marki Bugatti (Bugatti - patery Ninna Nanna), Skagerak Denmark (Skagerak Denmark – patery Frame), Blomus (Blomus - patera Ondea), MENU (Patery MENU - Dropp!), czy Legnoart (Legnoart - patery Snowflake)– rozpieszczają miłośników owoców swoimi, często bardzo ciekawymi w formie, paterami. Design łączy się z naturą, tworząc nie tylko wysublimowaną ozdobę, ale i wyjątkowo wymowny element jadalni. Bo owoce od wieków symbolizują dobrobyt, witalność, zamożność domu. Dzięki współczesnym paterom jadalniany stół zmienia oblicze, stając się przestrzenią, wokół której chętniej i częściej krążą, podjadający pyszności domownicy.
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl
Opracowanie: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
13-01-17 10:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.