Dom spełniający oczekiwania

Dom spełniający oczekiwania
Opracowanie: Tektum
Na podstawie: Tektum
Budowa domu to wyczerpujące i czasochłonne przedsięwzięcie, mimo to - dla wielu osób stanowi tańszą alternatywę niż zakup mieszkania. Rozwój technologii w budownictwie dostarcza różnych możliwości, dzięki czemu zmieniają się także kryteria doboru odpowiedniego rozwiązania przez potencjalnych nabywców. Poza ceną, metrażem domu i lokalizacją, ważne są takie parametry, jak wytrzymałość i możliwość ewentualnej rozbudowy budynku w momencie, kiedy rodzina zacznie się powiększać.

Skrojony na miarę
W powszechnej opinii panuje przekonanie, że młodzi ludzie poszukują raczej mieszkań niż domów. Oczekują stabilizacji, ale nie kosztem rezygnacji z komfortu życia w mieście. Poza tym, nie posiadają wystarczających zasobów finansowych, dzięki którym mogliby pokryć całkowity koszt budowy. W związku z tym oferta domów jednorodzinnych skierowana jest w zatem do osób w średnim wieku, które osiągając odpowiednią sytuację materialną, mogą sobie pozwolić na przeprowadzkę do wymarzonego miejsca, z dala od miejskiego zgiełku. Według Sylwestra Jankowskiego z firmy Tektum, stawiającej domy w technologii modułowej, zarówno młodzi ludzie, jak i osoby w średnim wieku, rozważając budowę domu, powinny dostosować projekt do aktualnych potrzeb, z możliwością jego późniejszej rozbudowy bez konieczności naruszenia powstałej wcześniej części.

„Na etapie projektu należy przede wszystkim zastanowić się nad powierzchnią i funkcjonalnością idealnego domu. W końcu przyszli domownicy mają czuć się w nim komfortowo. W tym czasie warto zaplanować przyszłe powiększenie inwestycji. W trakcie wznoszenie domu modułowego z przygotowanych wcześniej prefabrykatów można postawić budynek o powierzchni np. 100 m2 i mieć na uwadze jego późniejszą rozbudowę o kolejne kilkadziesiąt m2. Dostawienie nowych modułów i zamknięcie budynku może się odbyć w dowolnym momencie, np. w czasie planowanego urlopu.”

Trwałość zapisana w słojach
Możliwość rozbudowy domu modułowego wiąże się bezpośrednio z trwałością tego typu konstrukcji. Dla wielu osób szkieletowe konstrukcje kojarzą się raczej z domkami letniskowymi, niż tradycyjną zabudową jednorodzinną. „Za budownictwem szkieletowym, poza atrakcyjną ceną i krótkim czasem budowy, przemawia przede wszystkim trwałość modułowej konstrukcji. Drewno, jako surowiec naturalny, ma wyjątkowe cechy, a po poddaniu właściwej obróbce jest niezwykle wytrzymałe i elastyczne. Rozwój technologii budowlanych sprawił, że ten jeden z pierwszych surowców budowlanych wciąż pozostaje materiałem niezwykle nowoczesnym” - wyjaśnia Maciej Wojniłowicz, dyrektor techniczny w firmie Tektum. „Domy w technologii skandynawskiej są bardzo wytrzymałe. Drzewo szwedzkie, rosnące w tamtym klimacie, jest poddawane obróbce i suszeniu. Dzięki temu jest odporne na wszelkie szkodniki, grzyby i odkształcenia” - zaznacza Wojniłowicz.

Inwestycja w przyszłość
W zależności od potrzeb, własny dom to dla wielu osób spełnienie marzeń. W końcu w każdym człowieku tkwi potrzeba posiadania miejsca, które daje poczucie wolności i swobody, gwarantując jednocześnie ciszę i odprężenie po intensywnym dniu pracy.
Na podstawie: Agencja PR Publicon
Opracowanie: Andrzej Gruszka
11-05-17 10:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.