Drzwi Rycerskie na straży twojego domu

Drzwi Rycerskie
Opracowanie: CAL
Na podstawie: CAL
Od dzisiaj twój dom może być niemal tak bezpieczny, jak średniowieczna twierdza – na jego straży mogą bowiem stać pradawni rycerze. Dwudziestu najsławniejszych – takich, którzy swoją postawą, odwagą i rynsztunkiem odbili piętno na kartach historii – stało się inspiracją dla firmy CAL. Dzięki niej powstała specjalna kolekcja Drzwi Rycerskich, w której każdy model nosi imię jednego z dzielnych, znanych nam wszystkim wojowników.

Rycerstwo polskie zawsze wzbudzało pozytywne skojarzenia. Myślom o nim towarzyszą refleksje o odwadze, szlachetności i sile. Mężnie bronili granic naszego państwa, kiedy atakowane było przez najeźdźców. Znawcy Średniowiecza jednym tchem wymieniają najsłynniejszych podówczas rycerzy Europy jak Zawisza Czarny i Jan Farurej z Garbowa, Spytkowie z Melsztyna, Paszko Złodziej z Biskupic, czy Dobko z Oleśnicy.

Równie dobrze znane są postaci literackie: Maćko i Zbyszko z Bogdańca, Jurand ze Spychowa, oraz Longinus Podbipięta z Myszykiszek herbu Zerwikaptur. Z każdym z nich związana jest legenda, od wieków powtarzana kolejnym pokoleniom. Od października będzie nam o nich przypominać firma CAL. - Chcąc sprostać wymaganiom, jakie stawia nam rynek budowlany w Polsce, postanowiliśmy udoskonalić istniejącą rodzinę drzwi INOX. Na bazie nowej wzbogaconej technicznie konstrukcji drzwi płytowych zaprojektowaliśmy ponad 20 modeli, wykorzystując nowatorskie przeszklenia oraz elementy ze szlachetnej stali nierdzewnej. Właśnie stalowe uzbrojenie nasunęło nam pomysł na nazwę tej linii w ten sposób powstały Drzwi Rycerskie – mówi dyrektor handlowy Czesław Suski.

Drużyna w zbroi…
Każdy z rycerzy, którego imię stało się inspiracją dla nazwy skrzydła drzwiowego z nowej kolekcji firmy CAL, wpisał się w karty historii swoim szlachetnym wizerunkiem, odwagą oraz nieodzownym atrybutem każdego wojownika - piękną zbroją, która chroniła go w pojedynkach. Zarówno uosabiane przez nich wartości, jak i ich rynsztunek znalazły swoje odzwierciedlenie w drzwiach z „CAL-owej Drużyny”.

Ważnym przymiotem rycerzy średniowiecznych był ich nienaganny wygląd. Równie eleganckie jak oni są Drzwi Rycerskie CALa, których prezencja poza nawiązaniami do swojego wzorca, odpowiada współczesnym trendom panującym w zakresie wykończenia mieszkań czy domów. Wśród dwudziestu modeli drzwi zawsze można wybrać takie, które będą odpowiadały zarówno naszym upodobaniom estetycznym, jak i otoczeniu, w którym będą się prezentowały. Dopełnieniem całości są naświetla, specjalnie zaprojektowane dla „Rycerskiej Drużyny CALa”, uzbrojone w niskoemisyjne antywłamaniowe pakiety szklane. Takie rozwiązania wprowadziliśmy do produkcji celowo, z myślą o klientach, którzy budują domy w coraz modniejszym dzisiaj nowoczesnym i ekstrawaganckim stylu, a jednocześnie – lubią zawrzeć w nich elementy naszej tradycji, bądź to w szlachetnych materiałach, bądź eleganckiej formie – mówi dyrektor handlowy Czesław Suski.

Ważnym elementem dekoracyjnym Drzwi Rycerskich, którego z pewnością nie można tutaj pominąć, jest ich kolorystyka. Standardowa kolekcja barw transparentnych na sośnie i dębie, jest rozszerzona o liczącą kilkaset kolorów paletę kryjącą RAL.

… silna i odważna
Moc każdego rycerza tkwiła w jego umiejętnościach oraz tężyźnie fizycznej – cechy te również znalazły swoje odzwierciedlenie w Drzwiach Rycerskich CALa. Płaskie – płytowe drzwi drewniane z okładzinami ze sklejki wodoodpornej zyskały wewnętrzne stalowe wzmocnienia. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać prawie stuprocentową gwarancję stabilności skrzydła, zapobiegając jego wypaczeniu. Oczywiście CAL nie rezygnuje z rozwiązań od lat przez siebie sprawdzonych. Mam na myśli rewelacyjny, nagradzany za innowację system antywyważeniowy - wręg francuski, dzięki któremu skrzydło drzwiowe idealnie wpasowuje się w ościeżnicę, co zabezpiecza je przed inwazyjnym otwarciem.

Doskonały rycerz to nie tylko siła, odwaga, umiejętności i wygląd – to również broń, której używał w walce. CAL w nowej linii drzwi znalazł analogię broni w postaci zamków i okuć. Standardowo wszystkie modele są wyposażone w zamek hakowy antywłamaniowy klasy C. Opcjonalnie dostępny jest zamek listwowy trzypunktowy.

Uzupełnieniem jest kolekcja antywłamaniowych szyldów i wkładek, a także możliwość zastosowania antab, elektrozaczepów, czy paneli sterujących zintegrowanych z systemami dostępu w domu. Wszystko to skutecznie zniechęca potencjalnych intruzów.

Równie efektywnie rycerze z „Drużyny CALa” chronią przed wtargnięciem chłodu. Wyniki badań termoizolacyjnych potwierdziły rewelacyjnie niski współczynnik izolacyjności cieplnej 1,0 [W/m2K] dla całości drzwi.

Którego z nich zwerbujesz?
Linia Drzwi Rycerskich powstała z myślą o klientach indywidualnych, którzy właśnie budują nowoczesny dom. Oferta jest kierowana również do deweloperów osiedli domków jednorodzinnych oraz apartamentowców. Jak jednak wybrać tego rycerza, który najlepiej będzie pasował do twojego domu?!

Wybór jest za każdym razem szeroki, „Drużyna CALa” składa się bowiem z ponad dwudziestu zbrojnych. Każdy z nich jest inny, lecz łączy ich wiele cech, takich jak elegancja, moc i szlachetność. Patronami kolekcji zostali: Zbyszko i Maćko z Bogdańca, Bolko I Surowy, Bolko II Mały, Bolko III Ziębicki, Zyndram z Maszkowic, Zawisza Czarny, Mszczuj ze Skrzynna, Przedpełko Kropidłowski, Dobiesław z Oleśnicy, Sędziwój Ostroróg, Spytko z Melsztyna, Jurand ze Spychowa, Michał Powała z Taczewa, Grzegorz z Dalewic, Hińcza z Rogowa, Sławko Szydłowiecki, Ścibor ze Ściborzyc oraz Paszko Złodziej z Biskupic. Nie zabrakło w niej również miejsca na niezapomnianego i najbardziej chyba lubianego Longinusa Podbipięty.

Wydarzenia historyczne z udziałem polskiego rycerstwa stały się inspiracją do powstania wielu dzieł sztuki. Nasi artyści, natchnieni bohaterskimi czynami, odwagą i szlachetnością polskich rycerzy tworzyli kolejne tomy literackie, malowidła i rzeźby. Dołączyli do nich również specjaliści z firmy CAL, którzy na cześć 20 najznakomitszych rycerzy stworzyli kolekcję Drzwi Rycerskich. Niech każdy z modeli tej linii przejmie część legendy i przymiotów dzielnego rycerza.
Na podstawie: Sfera PR
Opracowanie: Urszula Bilska
10-10-12 11:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.