Światła led - oryginalna technologia

Światło i źródło światła led nazywa się zjawiskiem elektroluminescencji, a dokładniej zdolnością emitowania światła w momencie gdy płynie przez nie prąd. Powstaje ono w wyniku przyłożenia specjalnej diody oraz napięcia i przepływu przez nie prądu elektrycznego. Jest to nowoczesna technologia dlatego nie będzie się bez użycia zaawansowanej elektroniki.
Światła ledowe umieszczane są w wyspecjalizowanych ramkach aby można było używać ich jako zwykłego oświetlenia. Cechuje je dużo większa trwałość oraz żywotność. Proste i małe żarówki tego typu używa się na przykład w samochodach lub sklepowych witrynach.

Światła LED
Opracowanie: Yasna Communications
Na podstawie: Yasna Communications
Nowości technologiczne

Technologia led coraz częściej wkracza w nasze życie. Może ona zastąpić zwykłe światła żarówkowe (ściągnij katalog świateł led). Dlaczego coraz częściej w naszym życiu pojawia się oświetlenie ledowe? Ta opcja jest bardzo energooszczędnym sposobem, z tego względu że potrzebuje aż dziesięć razy prądu mniej niż oświetlenie tradycyjne. Dodatkową zaletą jest długotrwałość, oraz nieprzeciętna wytrzymałość.

Takie produkty nie emitują szkodliwego ultrafioletowego światła. Jednak największą zaletą dla kupującego powinna być lepsza jakość wyświetlenia. Dlatego posiada ona szerokie użycie w reklamie. Diody led emitują światło które widoczne jest również w ciągu dnia, nawet w momentach wysokiego nasłonecznienia, więc w najkorzystniejszym czasie handlowym. Reklamy diodowe korzystają ze światła pulsacyjnego albo stałego co dodatkowo zwraca uwagę klienta.

Sprawdź też

Wymieniamy oświetlenie na LED

Moda na nowe żarówki nasila się. Możemy zmniejszyć stopniowo rachunki za prąd i próbujemy nowoczesnych możliwości. LED to stosunkowo nowa technologia, a zdobyła od razu popularność. Kilka lat temu zamieniliśmy zwykłe żarówki na świetlówki energooszczędne, a już wkroczyło nowe, lepsze rozwiązanie. Obecnie telewizory są dostępne w tej technologii. Faktycznie LED może oznaczać wyjątkowy?


Oświetlanie obiektów

Działania polegające na oświetleniu rzeczy w trakcie nocy aby wzbudzało zachwyt u widza to iluminacje. Bardzo często tego typu oświetlenie wykorzystuje funkcje działające w technologii led, nie tylko dlatego że wyglądają one dużo lepiej niż produkty do których używa się zwykłych żarówek. Moduły led cechuje wysoka sprawność energetyczna, bezawaryjność i niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Dodatkowo odporne są na wstrząsy, wibracje i uderzenia. A to wszystko dlatego by osoba obserwująca doświadczyła niezwykłych przeżyć i wrażeń.
13-02-08 12:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.