Styl retro w nowoczesnej łazience

łazienka
Opracowanie: Madix
Na podstawie: Madix
Rosnąca popularność stylu retro sprawia, ze coraz chętniej wprowadzamy do wystroju mieszkania elementy nawiązujące do gustów sprzed lat. Warto przy tym pamiętać, że tradycyjne, eleganckie akcenty powinny być odpowiednio dopasowane do funkcjonalności nowoczesnych sprzętów.

Podróż w przeszłość
Aranżacje nawiązujące do przeszłości są ciekawym sposobem na uatrakcyjnienie chłodnych, często bezdusznych wnętrz. Dodanie do surowego wyglądu zaawansowanych technologicznie instalacji, motywów inspirowanych dawnymi trendami dekoratorskimi może nadać pomieszczeniom niezwykły, indywidualny charakter. Trzeba jednak zadbać, by elementy zdobnicze nie utrudniały codziennego korzystania z dekorowanych sprzętów. Jednocześnie powinny one tworzyć spójną, elegancką całość zaaranżowaną według zasad określających wybrany styl. – Pojęcie retro jest na ogół kojarzone z wyrafinowaną modą okresu międzywojennego. – zauważa Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora wyposażenia łazienek – Współczesne nawiązania do tego eleganckiego stylu są szczególnie widoczne w charakterystycznym sposobie ubierania się oraz niebanalnie urządzanych wnętrzach. Ostatnio dużą popularnością cieszą się projekty wystroju łazienek, w których nowoczesne instalacje oprawione są gustownymi zdobieniami.

Stylowa kąpiel
Retro stało się odzwierciedleniem pewnego stylu życia. Dlatego tak istotne jest, by stworzona w łazience aranżacja była efektem przemyślanej decyzji, a nie chwilowego zauroczenia. Przeniesienie nowoczesnego wyposażenia w klimat starych, czarnobiałych filmów to poważne przedsięwzięcie, w którym walory estetyczne pomieszczenia muszą iść w parze z wygodą użytkowników.
Łazienka urządzona w stylu retro to miejsce, w którym codzienna higiena jest formą przyjemnego obrządku. – mówi Sylwia Madyda z Madix – Relaksująca kąpiel wśród świec w gustownej wannie stojącej w samym środku pomieszczenia czy inne zabiegi pielęgnacyjne przed pięknym, stylowym lustrem składają się na małe radości, jakie daje komfortowo urządzone wnętrze. Sama instalacja urządzeń stylizowanych na przedmioty sprzed lat nie stanowi większego problemu, gdyż są one dostosowane do współczesnych norm i trendów.

Liczą się szczegóły
Stworzenie eleganckiego salonu kąpielowego wymaga sporej dbałości o szczegóły. Aranżacja w stylu retro składa się z wielu drobnych elementów, które razem tworzą atrakcyjną całość. Warto je więc dobierać w oparciu o sprecyzowaną wizję przyszłego wystroju pomieszczenia. Dzięki temu szykowne baterie łazienkowe będą pasowały do wanny i umywalki, a meble, wieszaki i wszystkie dodatki będą współgrać z ceramiką oraz nowoczesnymi sprzętami, takimi jak pralka czy suszarka. Dodatkowe przedmioty w postaci koszy, stojaków, pojemników na mydło powinny być funkcjonalnym wypełnieniem dostępnej przestrzeni. Należy przy tym unikać zbędnego nagromadzenia wielu elementów w jednym miejscu. Warto także zadbać, by ilość i wygląd dekoracji nie wywołała wrażenia kiczu. Kolorowy kubek z plastiku postawiony na drewnianej, gustownej półce może nieco popsuć planowany efekt. Natomiast urodę poszczególnych retro-detali można wydobyć, instalując w dogodnych miejscach stylowo oprawione oświetlenie. Dobrze zaplanowana aranżacja sprawi, że niezwykły klimat retro wkomponuje się we wnętrze nawet bardzo nowoczesnego mieszkania.
Na podstawie: PointB
Opracowanie: Piotr Bugaj
11-04-26 09:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.