Planujemy ogrzewanie

Gdyzaczynamy budowęswojego wymarzonego domu, oprócz projektówdomumusimyuwzględnić mnóstwoinnych, ale równie kluczowych decyzji. Istotny jestdobór i elementów wykończeniowych. Ponadtobędziemy musieliwybrać sposób ogrzewania.

Sprawdź też

Wybierz sposób ogrzewania domu

Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.
Opracowanie: Purmo
Na podstawie: Purmo
Ogrzewanie jest zdecydowanie ważna sprawą. Trzeba je przewidzieć już w czasie projektu domu. Koniecznie też trzeba tak je zaplanować, by opłaty zimą nie spowodowały ataku serca. Wybierzmy typ ogrzewania i kaloryferów. Centralne ogrzewanie w domu nie jest zdecydowanie prostą sprawą.


Nieistotne, czy zbudujemydom na nietypowej działce, pod miastem. Jeżelipodejmiemy złe decyzjew zimie będziemy nieszczęśliwi. Dlatego tak bardzoważne na starcie projektu jest wskazaniesystemu ogrzewania i izolacja, to dzięki niejbudynek wolniej będzie oddawałzgromadzone ciepło.

Wybierz dobre rozwiązania Nieważne, z jakiej części krajujesteśmy, ogrzewanie centralne jest wyjątkowo popularne.
grzejniki
Opracowanie: JAGA
Na podstawie: JAGA
Jest częściej wybierane ogrzewanie na prąd i gaz, oczywiście są dużo droższe i lubiąsprawićkłopoty. Centralne ogrzewanie nie jest trudne w obsłudze i nie potrzebujemasyprzygotowań. Co najważniejszetakie ogrzewanie jest popularnym rozwiązaniem i jest zadowalające. Dlatego też na rynku można swobodnie wybierać, a producenci tego typu instalacjiproponują coraz lepsze oferty.

Plany budynku a system grzewczy na iq-building.com.pl Decydując się na centralne ogrzewanie, musimy pamiętać, że jest nam niezbędnespecjalne pomieszczenie na tzw. kocioł grzewczy. To on da nam możliwość, by w zimowe wieczorycieszyć się przytulną atmosferą i nie pozwoli nam zmarznąć. Wygospodarowaniepasującegomiejscazależne jestoczywiście od wielkości instalacji i kotła. Kotły c.o. nie potrzebujątak dużo miejsca i to od zaplanowania kotłowni zależy, czybardzo będziemynarzekać na działanie. Właśnie dlategorozpoczynającwszystkiedziałaniawiążą cesję z budową domu, już sam początekpowinienuwzględniaćmnóstwo detali. Zaprojektowaniekonkret nich szczegółówdotyczących systemu ogrzewaniapowinno zatem iść w parze z decyzją o kolorze dachówki i grubości ścian. Jednak planowanie jest sposobem na sukces w walce z wychodzącymi po drodze kłopotami. Inne ciekawe pomysły na http://iq-building.com.pl/index.php/inteligentny-dom/bezpieczenstwo.
12-11-14 11:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.