Kostka brukowa

Jednym z najchętniej wykorzystywanych rozwiązań w zakresie nawierzchni jest kostka brukowa. W większości przypadków używa się jej na chodnikach i placach, jak również na ulicach. Może być wykonana z rozmaitych materiałów. Może także mieć dekoracyjny charakter. Bruk używany jest od wielu wieków do utwardzania ulic.
kostka brukowa
Opracowanie: PWB AWBUD
Na podstawie: PWB AWBUD
Utwardzanie ulic służy ułatwieniu przemieszczania się wozom oraz pieszym, jak również zapobiega w większości sytuacji zarastania traktów przez rośliny. Mieszkańcy domów niezwykle często używają kostki na swoich chodnikach. O zainteresowaniu produktami tego typu świadczy popularność wyszukiwań w sieci zapytań w rodzaju „metalbud łódź kostka brukowa”.

Sprawdź też

Warto wybrać kostkę brukową

kostka brukowa
Opracowanie: PWB AWBUD
Na podstawie: PWB AWBUD
Drogi w ogrodzie, podjazdy pod domem i chodniki – kostka brukowa jest coraz bardziej popularne. Bez przerwy pojawiają się inne rodzaje, z tego powodu powstają również możliwości jej zastosowania.


Bruk kiedyś Już wiele wieków temu wykorzystywano kamienie jako nawierzchni na drogach. Są to tak zwane kocie łby. Można je zobaczyć również obecnie, w części wsi. Kocie łby były układane własnoręcznie przez ludzi, a sam bruk złożony był z polnych kamieni. Nawierzchnia taka jest nierówna, przez co stanowi rozwiązanie archaiczne i nieprzydatne. Na pewno jednak wymyślenie jej oznaczało znaczny krok naprzód w komunikacji i było przykładem dla kolejnych pokoleń.
kostka brukowa
Opracowanie: AWBUD Wyroby Betonowe
Na podstawie: AWBUD Wyroby Betonowe
Bruk obecnie Bruk jest niezastąpionym elementem widoku współczesnych miast, zarówno tych większych, jak i mniejszych miejscowości. Stosuje się go na parkingach, nierzadko główny rynek w danej miejscowości jest wybrukowany. Występują różne typy kostki brukowej. Część z nich obecnie Zalicza się do nich tak zwana kostka Bauma. Powstała ona pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku i szybko stała się modna w Polsce. Jej powodzenie wynikało przede wszystkim z tego, że jest niezwykle prosta w układaniu, jak również w demontażu w razie konieczności.

Ostatnio jednak stwierdzone zostało, że kostka tego rodzaju jest niepraktyczna, ponieważ jej wytrzymałość nie spełnia wymogów. Poza tym kostka Bauma nie spełnia wymogów estetycznych i robi złe wrażenie zwłaszcza, gdy znajduje się blisko obiektów zabytkowych. Jest jednak nadal ogromnie popularna w całej Polsce. Innym rodzajem kostki brukowej jest kostka betonowa. Kostka brukowa może być wytwarzana w rozmaitych formach i barwach, co umożliwia uzyskanie ciekawych efektów po ułożeniu. O różnorodności asortymentu świadczy wielka liczba rezultatów wyszukiwania frazy „kostka brukowa Bełchatów”.
Na podstawie: Metalbud
13-02-25 14:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.