Jak wybrać właściwe odwodnienie liniowe?

Odwodnienia liniowe, rynna z kamienia naturalnego
Opracowanie: TECE
Na podstawie: TECE
Odwodnienia liniowe to niezwykle efektowne i funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwia estetyczne odprowadzanie wody. Rynny odwodnieniowe są alternatywą dla tradycyjnej, kratki w stanowisku prysznicowym. Listwy wykonane są stali szlachetnej, szkła lub kamienia naturalnego. Jak wybrać właściwą rynnę odwodnieniową i umiejętnie zaaranżować przestrzeń pod prysznicem, mówi mgr inż. Andrzej Durda ekspert z firmy TECE.

Wystarczy dobry pomysł na aranżację aby przeistoczyć nawet najmniej obiecującą przestrzeń w gustowne i eleganckie wnętrze. Niewielkie pomieszczenia wymuszają jednak ściśle określone metody aranżacji. Podążając za radami eksperta z firmy TECE, możemy nie tylko elegancko urządzić naszą łazienkę, ale i wybrać funkcjonalne, niezwykle oszczędne rozwiązanie.

Odwodnienia liniowe, rynna ze stali szlachetnej
Opracowanie: TECE
Na podstawie: TECE
„Dostępne na polskim rynku modele rynien odpływowych umożliwiają różnorakie możliwości zabudowy stanowisk prysznicowych zachowując niezwykłe walory estetyczne. Kwestią kluczową pozostaje dobór rodzaju rusztu do dominującego w projekcie materiału. Do łazienki urządzonej w klasycznym stylu, gdzie ściany i podłoga wyłożone są płytkami ceramicznymi, najczęściej wybierane są ruszty odpływowe ze stali szlachetnej. W zależności od upodobań można zastosować wariant błyszczący, matowy lub szczotkowany. Zwolennicy bardziej nowatorskich rozwiązań z pewnością docenią model rynny prysznicowej z elementem piaskowanego, barwionego szkła. W obu przypadkach ruszty rynien po zainstalowaniu tworzą powierzchnię pozostającą w jednej linii z podłogą. Takie rozwiązanie w każdej łazience prezentuje się dobrze i zapewnia dodatkową przestrzeń pod natryskiem. W przypadku projektu, gdzie dominującym materiałem jest kamień naturalny, sugeruję wzmocnić estetykę aranżacji, dobierając rynnę odpływową do kamienia naturalnego o specjalnej konstrukcji.
Odwodnienia liniowe, rynna ze szkła
Opracowanie: TECE
Na podstawie: TECE
Bogata oferta wzorów, jakie oferują najwięksi na polskim rynku producenci, umożliwia dobranie odpowiedniego materiału zarówno pod względem barwy, jak i struktury. Co istotne, dzięki płaskim rusztom odpływowym niezależnie od grubości kamiennych płyt rynna zostaje perfekcyjnie wkomponowana w podłogę łazienki. Niekwestionowanym atutem tego typu rozwiązania jest swoboda aranżacji i uniknięcie obowiązku dostosowywania wymiarów kabiny do brodzika, dzięki niemal całkowicie niewidocznej instalacji, odpowiednia dla każdego rodzaju stanowiska prysznicowego. W przeciwieństwie do kratki ściekowej umieszczanej centralnie i wymagającej zastosowania kopertowego układu elementów posadzki, rynny do kamienia naturalnego montowane są zazwyczaj na obrzeżu stanowiska prysznicowego. Brak plastikowych wsporników pomiędzy rusztem a rynną sprawia, że widoczne pozostają jedynie dwie równoległe szczeliny odpływowe. przypadku mniejszych pomieszczeń, eliminacja tradycyjnego brodzika wizualnie powiększa łazienkę. Obok względów estetyki i komfortu użytkowania równie ważną kwestią jest łatwość utrzymania w czystości samej rynny. Po wyjęciu rusztu, zyskujemy bezproblemowy dostęp do syfonu, natomiast jednorodna powierzchnia podłogi oraz wykonany ze stali szlachetnej korpus rynny pozbawiony ostrych krawędzi w znacznym stopniu ułatwia czyszczenie samej rynny. Z uwagi na wysoką funkcjonalność oraz niewielką wysokość konstrukcyjną, odwodnienie liniowe ze stali, szkła lub do kamienia naturalnego może być zastosowane zarówno w nowo budowanych obiektach, modernizowanych budynkach jak starym budownictwie”
– wskazuje mgr inż. Andrzej Durda, ekspert z firmy TECE.
Na podstawie: Gut PR
Opracowanie: Rafal Wojcicki
12-09-20 11:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.